Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά (5η αγ.)

Το… Αίολος εξπρές συνέχισε την πορεία του, καθώς νίκησε και την Αναγέννηση Καρδίτσας (77-66), διατηρώντας έτσι το απόλυτο στον 1ο όμιλο του Βορρά. Μεγάλες νίκες για τους δύο εκπροσπώπους του Βόλου, με τον Ολυμπιακό να ρίχνει στο καναβάτσο τον ΑΓΣΙ (87-65) και τη Νίκη να «αλώνει» την έδρα των Τιτάνων Παλαμά (80-76).

Τα αποτελέσματα
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΓΣΙ 87-65
Τιτάνες Παλαμά – Νίκη Βόλου 76-80
ΣΚ Ιωάννια – Αριστοτέλης Φλ. 82-51
Φαίακας Κ. – Αετοί Βέροιας 67-103
Αίολος Τρ. -Αναγέννηση Καρδ. 77-66
Αριδαία – Μελίκη 55-70
Ρεπό: Ίκαροι Τρ.

Τα φύλλα αγώνα

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ 67-103
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-28, 36-55, 55-77, 67-103
Διαιτητές: Κάννης-Βιννής
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Τσάμης): Τσιτσές 5, Ψαρράς 2, Παπαγκίκας 31 (2), Αυγερινός 21 (3), Φουσέκης 2, Αγιους 5 (1), Αθανασιάδης 2.
ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τυριακίδης): Αναστασιάδης 15 (2), Σιδηρόπουλος 7 (1), Γιαννουζάκος 6 (2), Γαβριηλίδης, Σταυρουλάκης 9 (3), Ζήσιος 3, Μαραπίδης 3 (1), Αλευρίδης 17, Ιωσηφίδης 17 (3), Γκανάς 8 (2), Γκεκόπουλος 18.

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 55-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-22, 26-38, 37-57, 55-70
Διαιτητές: Εκίζογλου-Χατζηχαρίσης
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Παπαδόπουλος 1, Κανονίδης, Πέτκος, Τοπαλίδης, Βασίλογλου, Πονόπουλος 8 (2), Παπαβράαμ, Αβραμίδης 8 (2), Γεωργάκης 15(1), Μακρόπουλος 7, Παουλεάνου 14 (1), Αμπάρης 2.
ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ (Ασλανίδης): Λιόλιος 7, Μαυρίδης 17 (3), Στοϊτσης 11(1), Παπαδόπουλος, Ρογγότης 5, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 8, Ασπροπούλης, Λέφας 4, Ημερίδης 18 (1).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 76-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 38-41, 61-53, 76-80
Διαιτητές: Μαραμής-Κοντογιάννης
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 23, Τσατάλας 22, Σφακιανός 3 (1), Ξένος 2, Τσούμας 1, Φαλιάκης, Μακρής 12 (4), Σκουφεζής 13(1), Αρχοντούλης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος): Καραγεώργος 8 (2), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 8 (2), Σιμάκης 2, Κουτίνας 18 (1), Παρασκευάς 12, Τσιώλης 19 (3), Τάσσος 13, Σταυροθεόδωρος, Αναγνωστίδης, Κουτσούκης.

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. 82-51
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-10, 45-27, 64-35, 82-51
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Λαδάς
ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 5 (1), Δουρούκης 20 (4), Τσιτσώνης 6 (1), Βάσης, Καραμπίνης 3, Πατραμάνης, Ξιούρας 9, Ψιλοδημητρακόπουλος, Σωτηρακης 20 (1), Τσιρώνης, Μπάλλας 15.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Χαλκιάς): Τσιώγκας 10 (2), Τσιάμης 4, Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος, Γκουτζιομήτρος 15 (2), Μαυρίδης, Σαββίδης 7 (1), Βίτκας 3, Παπαδόπουλος, Καραδήσογλου 4, Μαρμαρινός 6. 

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚ. – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔ. 77-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-18, 47-28, 66-46, 77-66
Διαιτητές: Μπουγλος Π.-Τσάλλας
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚ. (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 8, Πανάρας 18(4), Πρεμέτης 3, Αργύρης 10(1), Χατζής, Σούλκο 7, Τσιούλκας 5 (1), Κολότσιος 3, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 5 (1), Κατσαδούρος 4, Τσότσος 14.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Νότος-Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός, Πανταζής, Γεωργαντζάς 10, Δίκαρος 2, Ντούρλιας, Αργύρης 15 (2), Αντωνίου 9(1), Καλλιάρας 12, Νότος 4.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 78-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 30-30, 52-44, 78-65
Διαιτητές: Δέλλας, Κωνής
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Βλιώρας): Χροναίος, Μπεκρής 12(1), Μπούρας, Ίλτσογλου 18(3), Καραμήτσος 3, Μπόγδανος 19(2), Μπουσκολίτης 6, Σκαμαγκάς, Ευτυχίδης 13(2), Μούμογλου 7(1)
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Τερζόπουλος, Γυφτάκης 11(1), Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 14(3), Χρήστου, Σβώλης, Παπανικολάου 10(1), Μάκης 8, Παπαδόπουλος 2, Δαβάνης 17(1), Φίλιος 3(1).

 

Η βαθμολογία

ΠΟΝ ΑΓ ΝΙΚ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜ ΔΙΑΦ
1 ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 10 5 5 0 365 299 66
2 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 9 5 4 1 427 370 57
3 ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 9 5 4 1 388 341 47
4 ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 8 5 3 2 363 299 64
5 ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 8 5 3 2 355 367 -12
6 ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 7 4 3 1 352 305 47
7 ΚΣ ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ 6 4 2 2 295 277 18
8 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣ. 6 4 2 2 276 275 1
9 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 6 5 1 4 332 338 -6
10 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. 6 5 1 4 325 346 -21
11 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 5 4 1 3 292 295 -3
12 ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 5 4 1 3 244 294 -50
13 ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 5 5 0 5 272 480 -208

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Αριστοτέλης Φλ. – Τιτάνες Παλαμά
Αετοί Βέροιας – ΣΚ Ιωάννινα
Αναγέννηση Καρδ. – Φαίακας Κ.
ΑΓΣΙ – Αριδαία
Μελίκη – Ίκαροι Τρ.
Ρεπό: Αίολος Τρ.