Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά (7η αγ.)

ptolemaida-ermis agias

Αήττητη συνέχισε την πορεία της η Καρδίτσα επικρατώντας έστω και δύσκολα σε κάποια σημεία, των Διόσκουρων Κοζάνης στο παιχνίδι της έβδομης αγωνιστικής στο οποίο κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον πολύ πρόσφατο θάνατο του προπονητή Φάνη Φόρου προπονητής Κρόνου Τρικάλων.

Την τέταρτη του φετινή νίκη πέτυχε ο Πρωτέας Γρεβενών κόντρα στον Αίαντα Ευόσμου ενώ η Σιάτιστα πήρε σημαντική νίκη κόντρα στον Μακεδονικό.

Την τελευταία εβδομάδα τα θύματα της γαστρεντερίτιδας ήταν πολλά και αυξάνονται συνεχώς, ένα από αυτά ήταν και ο Νέστορας Κόμματος ο οποίος για τον λόγο αυτό δεν μπόρεσε να βοηθήσει τον Ερμή Αγιάς στο δύσκολο έργο του κόντρα στην Πτολεμαϊδα αν και τελικά φρόντισαν οι συμπαίκτες του να καλύψουν την απουσία του και να κερδίσει η ομάδα τους το ροζ φύλλο αγώνος όπως ακριβώς και τα Ιωάννινα που πήραν τους δύο βαθμούς με αντίπαλο το Πολύκαστρο.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής 

Πρωτέας Γρεβενών-Αίας Ευόσμου   79-70
Καρδίτσα-Διόσκουροι Κοζάνης  78-71
Πτολεμαΐδα- Ερμής Αγιάς  73-79
Σιάτιστα-Μακεδονικός 78-66
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος Πολυκάστρου  75-61

Τα φύλλα αγώνων:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 79-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13, 41-34, 57-54, 79-70.
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Χασιώτης): Τσούκας 18 (3), Γιαννάκης 7 (1), Κλωνάρας 6 (2), Κολοβός, Κιούρκας 4, Μπόζιαρης 5 (1), Μαλιούρας 14, Τζήμας 18 (1), Γάτος 2, Συλλάκος 2, Γρίβας, Ρίγκος 3 (1).
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Αμούντζιας 9 (1), Καδής 5 (1), Μαυρίδης 20 (3), Λύτας 18 (5), Βελλίδης 3 (1), Σικαλίδης 6, Παπαδόπουλος, Σπύρας 9 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ  – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 78-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-17, 34-32, 57-45, 78-71
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 9, Πανάρας 14 (2), Γεωργίου 18 (1), Τσιαμούρας, Αντωνίου 16 (1), Κουρέπης, Πάσσας 2, Θέος 15, Παπαδόπουλος 4, Βούλγαρης, Κατσαρός, Μπρούτσος.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 10 (2), Σκορδάρης 4, Ντόβας 10 (1), Βλάχος 18 (3), Ζολώτας 4, Νικολάου 9 (1), Ανδρίτσος 4, Καρανώτας 12, Γκοβεδάρος, Τσαουσίδης, Ατματσίδης, Χαρακτσής.

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 73-79 (63-63 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 32-34, 53-48, 63-63, 73-79
Διαιτητές: Γαζέτας-Λουλουδιάδης
ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ (Μουρουζίδης): Μαλούτας 16 (3), Καλομενίδης 7 (1), Κλωνάρας 19 (1), Τσιαγκλαντάνος 6 (2), Σαχπατζίδης, Πανίδης 9, Πλεξίδας, Ματκάρης, Τούζος 14 (4), Τσολάκης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής 2.
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασάρης): Δαουλάρης 14 (1), Καλεμτζάκης 5 (1), Μηλιώνης, Χαλκιάς 14, Γούλας 20 (2), Περωτής 14, Στεργούλας, Γκάνετσας 12 (3), Ντέβες, Καντούρης.

ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 78-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-20, 29-32, 44-44, 78-66
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ-Καρακώστας
ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Γράβας 24 (3), Ρέππας Χρ., Ρέππας Ν. 19 (1), Καρακουλάκης 1, Τσιαούσης 28 (7), Καλαμπούκας 2, Σβώλης 1, Τζώνος, Δεληγιάννης, Χιώνος 1, Παπαθωμάς 2, Σερέφας.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 7, Κοντσές Α. 2, Ντισλής 25 (3), Μιχαηλίδης 4, Κομματάς, Χαλάτσης 2, Παρχαρίδης 3 (1), Πηλακούτας 4 , Μποβασιανός-, Νταράκης 19, Γραβάνης, Παπαγρηγορίου.

ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ 75-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-17, 36-32, 57-48, 75-61
Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Τσουκανέλης): Μουζακίτης 3 (1), Γεωργίου, Μπαρτζώκας 8, Κοντός 12 (2), Αντωνίου, Σκορίλας 3 (1), Πάτρας 8, Φίλιος 4 (1), Αυγερινός 29 (5), Μάλλιος, Μάντζιος 8, Τζίμας.
ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Γκαντίδης 4 (1), Ημερίδης 25 (1), Πούλος 10, Σιώπκας, Κουτούλας, Ζεμπεκίδης 2, Κηρύκος 2, Πολυχρονίδης 8 (1), Τσελέκης 3, Σιδηρόπουλος 7, Βαρβούτας.

Η Βαθμολογία

  Ομάδα  Βαθμ  Αγων  Νικ  Ηττ  Μηδ  Επιθ  Αμυν  Διαφ 
1 ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ  14 7 7 0 0 550 468 82
2 ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  10 6 4 2 0 384 367 17
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ  10 6 4 2 0 443 409 34
4 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  9 6 4 2 0 407 403 4
5 ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ  9 7 2 5 0 435 444 -9
6 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ  9 6 3 3 0 411 438 -27
7 ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ  8 5 3 2 0 387 356 31
8 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ  8 5 4 0 1 303 296 7
9 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  8 6 2 4 0 456 436 20
10 ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ  8 6 2 4 0 379 418 -39
11 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡ.  7 6 1 5 0 392 432 -40
12 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  6 6 0 6 0 364 444 -80

Επόμενη αγωνιστική (8η, 29/11):

Διόσκουροι Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών
Ερμής Αγιάς – Μελίκη
Αίας Ευόσμου – Σιάτιστα
Μακεδονικός – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Εύαθλος – Αριστοτέλης Φλώρινας