Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά (10ή αγ.)

Στο φινάλε του 2017 η Ελευθερούπολη επικράτησε της Ευκαρπίας στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής κλείνοντας έτσι την χρονιά βρισκόμενη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Βέβαια έχουν…παρέα από κοντά αφού ο Μακεδονικός επικράτησε του Κένταυρου Καλλικράτειας και διατηρείται μόλις έναν πόντο πίσω από την κορυφή ενώ και ο Πολύγυρος μπορεί, την Τετάρτη, να κάνει το ίδιο αν κερδίσει στο πολύ ενδιαφέρον ντέρμπι με την ΧΑΝΘ.

Η ΜΕΝΤ συνέχισε τις επιτυχίες πετυχαίνοντας την έβδομη φετινή νίκη της μέσα στην πολύ δυναμική και φέτος ΑΕ Κομοτηνής. Η ΜΕΝΤ αφιερώνει την νίκη της στον παίκτη Μιχαηλίδη Γρηγόρη που τραυματίστηκε στο προηγούμενο ματς με ευχές για ταχεία επιστροφή στο γήπεδο. Αετη ήταν η νίκη μετά το πρώτο δεκάλεπτο του Αίαντα Ευόσμου στο παιχνίδι του με τον Απόλλων Καλαμαριάς.

Περίπατο έκανε ο Μαντουλίδης απέναντι στον νεανικό Ορφέα ενώ παρά την προσπάθεια του Αστέρα Σίνδου τελικά ο ΓΑΣ Κομοτηνής ήταν αυτός που «έφυγε» με το ροζ φύλλο αγώνος στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Τα αποτελέσματα της 10ής αγωνιστικής:

Μακεδονικός – Κένταυρος Καλ.  82-60
Πολύγυρος – ΧΑΝΘ (Τετάρτη 20/12)
Αστέρας Σίνδου – ΓΑΣ Κομοτηνή 62-71
Ελευθερούπολη – Ευκαρπία 97-70
ΑΕ Κομοτηνής – ΜΕΝΤ 73-79
Αίας Ευόσμου – Απόλλων Καλ. 79-51 
Μαντουλίδης – Ορφέας Ν. Σκοπού 100-49

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΜΕΝΤ 73-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 33-37, 53-57, 73-79
Διαιτητές: Δημάδης – Εκίζογλου
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Μεχμέτ Τσαούς): Κυφωνίδης 11 (1),Καραμπίνης 14 (1), Βακρινός, Μαγούλας 9, Δάτσης 10, Κουτσοβασίλης 18 (3), Σπέντζος 7 (1), Θεοδωρίδης 4.
ΜΕΝΤ(Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 11, Παπαδόπουλος Π. 13, Μπουραζάνης, Καρανώτας 6, Παπαδόπουλος Α. 30 (1), Κάππος, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 19, Αμπατζάς, Βελέντζας, Κούρκουλας.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ- ΕΥΚΑΡΠΙΑ 97-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-14, 54-32, 74-57, 97-70
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ(Κ. Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Κωνσταντάρας, Στυλίδης 9, Γαϊτανίδης 4 (1), Μασάδης 3, Κουκουλίδης 5 (1), Θεοδωράκος 15 (3), Απαζίδης 21 (3), Μανάκας 2, Ιωάννου 9 (1), Καραγιαννίδης, Βοϊβατόπουλος 27.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Νίκου- Δαδάλας): Ψευτογκάς 9 (2), Β. Κολότσιος 2, Θεοδωρούδης 2, Κιούρκας 6, Αν. Γκαβέζος 4, Αρ. Γκαβέζος, Γαϊτάνης 6 (1), Χολέβας 21, Πρεδάρης, Γ. Κολότσιος 7 (1), Ουλουζίδης 9 (1), Κόκουρας 4.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ- ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 62-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-24, 35-39, 48-58, 62-71
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Παπαγερίδης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης): Αστέρας Λεπτοκαρίδης 6, Ζαγορίτης, Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 12, Πετρίδης 2, Μπίλιος 8 (1), Αγραφιώτης 16 (4), Τζέλος 3 (1), Ακριτίδης 4, Νησίρογλου, Σπουργίτης 3, Ιατρίδης 4.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σκέμπη 8 (1), Λεχούδης 7 (1), Χατζηδημητρίου 15, Γιωτόπουλος 10 (3), Σιμάκης 19 (1), Παλάσκας 2, Χαλίλ 10, Μακρογιαννάκης.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 79-51
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 48-26, 65-38, 79-51
Διαιτητές: Γαζέτας-Τσούλης
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Μαλολάρι 2, Βαρδής 3 (1), Φωτόπουλος, Δοξάκης 9 (3), Σίσιου, Νησιώτης 12 (2), Τσαούσης 6, Σεκαδάκης Γ 2, Μέσης 14 (1), Νικολούδης 16 (2), Σεκαδάκης Δ 4, Μπαλτζόπουλος 11 (1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης- Κεσίδης) Χαρτόπουλος 4, Αποστόλου 9 (1), Μισιλού, Σταματέλος 2, Κουκουλίδης 7 (1), Μαχαιριανάκης 4, Σπυρόπουλος 3, Καλαμπόκης, Κιότης 9 (2), Χατζίδης 8, Τσουτσούκας 1, Στυλιανίδης 4.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ –ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ 100-49
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-12, 57-23, 74-40, 100-49
Διαιτητές: αρακενίδης-Χατζημπαλίδης
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Ντολόπουλος-Καραμανώλης): Ρόποτης 15 (3), Τάκης, Μπέλλος, Γκαντίδης 6, Γιαννακός 9 (1), Ρεφατλάρι 14 (4), Κουτουκτσίδης 6, Γραβάνης 8, Καλόγερος 18 (3), Τσιριλάκης 7, Γκίζης, Νικολαϊδης 17 (3).
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ(Σίσκος- Γκαβανόζης): Παπαρίσης 9, Δροσινός 4, Χατζής 14, Αμβροσίου 4, Θεοδωρόπουλος 6 (2), Καρακάσης 2, Γάτος 8, Χαβαλές 2, Ταϊρης.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ 82-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 40-31, 62-47, 82-60
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λεκατσάς
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Μύθου): Κοντσές, Ντισλής 16 (1), Κουτουραντζόγλου 20(3), Βούλγαρης 7, Μπαρζού 5, Χαλάτσης 11, Κομμάτας, Πηλακούτας 9 (2), Λυχριδάς 2, Κασούρας 12.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ(Βλόστος): Σελεμενάκης 2, Χανιωτάκης, Φωτιάδης 10 (1), Γκόνος 5 (1), Πατίκας 10 (2), Παρασκευάς 6, Ανθυμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 15, Δασκαλάκης 2, Ζωγράφος 10.

Η βαθμολογία

  Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Επιθ Αμυν Διαφ
1 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 19 10 9 1 824 686 138
2 ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 18 10 8 2 810 665 145
3 ΜΕΝΤ 17 10 7 3 787 717 70
4 ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 16 9 7 2 738 640 98
5 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 16 10 6 4 709 682 27
6 ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 16 10 6 4 704 692 12
7 ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 15 10 5 5 764 731 33
8 ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 15 10 5 5 698 716 -18
9 ΧΑΝΘ 14 9 5 4 675 628 47
10 ΜΑΣ Ε.ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 14 10 4 6 736 748 -12
11 ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 13 10 3 7 673 682 -9
12 ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 13 10 3 7 632 721 -89
13 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ 11 10 1 9 632 773 -141
14 ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ 10 10 0 10 537 838 -301
ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ & ΧΑΝΘ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 7/1/2018)

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΑΟ Πολυγύρου
ΧΑΝΘ-Αστέρας Σίνδου
ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαντουλίδης
ΠΣ Ευκαρπίας-Μακεδονικός
ΜΕΝΤ-Ελευθερούπολη
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Κομοτηνής
Ορφέας Νέου Σκοπού-Αίας Ευόσμου