Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά (26η αγ.)

Στη Β΄ Εθνική βρίσκεται πλέον το Πευκοχώρι μετά τη νίκη του επί του Ορφέα Ν. Σκοπού και ήδη σκέφτονται πώς να οργανώσουν τη φιέστα της κατάκτησης του πρωταθλήματος. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε η ΧΑΝΘ μετά της νίκης της επί της Αγ. Βαρβάρας ενώ υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα ο Απόλλων Καλαμαριάς που ηττήθηκε από τη Μακάμπη εκτός, η Αναγέννηση Φλόγας που έκλεισε τη χρονιά με νίκη επί του Μαρμαρά και ο Ορφέας που προαναφέραμε.

Πάντως υπάρχουν κάποιες πληροφορίες, ανεπίσημες, που τονίζουν ότι ίσως και η Φλόγα με τον Ορφέα κερδίσουν μια ακόμη ευκαιρία αλλά περισσότερα θα μάθουμε μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Νικηφόρο τέλος, ήταν το φινάλε για Κομοτηνή και Ελευθερούπολη που επικράτησαν του Μακεδονικού και του Μαντουλίδη αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Αναγέννηση Φλόγας – Μαρμαράς   91-64
ΧΑΝΘ – Αγ. Βαρβάρα    76-49
Ορφέας Ν. Σκοπού – Πευκοχώρι   46-81
Μαντουλίδης – Ελευθερούπολη    75-77
Κομοτηνή – Μακεδονικός    85-74
Μακάμπη – Απόλλων Καλαμαριάς    89-69
ρεπό οι Τιτάνες Δράμας

Τα φύλλα αγώνων:

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ  – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ   46-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-28, 11-17, 4-26, 21-10, 46-81
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Σιταρίδης
ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Τζιγεράς 3 (1), Ντίκογλου, Σουλούγκας 6 (1), Τσανάκας, Κατσικάς 4, Γκουτζιομήτρος 2, Τερζής 3, Τεβετζίδης 8, Σπόνδης 2, Βιτανόπουλος 2, Γεωργαντζά 12 (1), Καδής 4 (1).
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ( Πλατής): Παναγιωτόπουλος 13 (2), Βέτσος 4, Μουρίκης 12 (4), Τσικίνας 5, Ανθόπουλος 7, Τριφτανίδης 6, Γκαμούρας 11, Τζαμτζίδης 6 (1), Δεληγιάννης 15 (3), Κουτζούχας 2,  Μάρκου, Κεσίδης.

ΜΑΚΑΜΠΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ  ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ   89-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 43-35, 64-53, 89-69
Διαιτητές: Μαραθιώτης-Αντωνίου
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ντολόπουλος): Μαγρίζος 26 (3), Κοντός 3 (1), Γιαγκόπουλος 5 (1), Βουτσακόπουλος 11 (1), Παπαχρήστου 13 (1), Αρούχ 15 (1), Δήμου Βαγ., 5 (1) Γεωργίου 5 (1), Σεφιχά 4 (1), Κατεμλιάδης, Δελητζάκης, Γκουγκουτούδης, Βουγιουκλής 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Παπαμαυρουδής): Α. Παυλίδης, Κουκουλίδης 18 (2), Κάππος Γ.  20, Μ. Παπαδόπουλος 11 (1), Σιούλας 2, Σταυράκης,  Παπαδόπουλος Ν., Κάππος Ιωαν. 1, Ζελενίτσας , Καρβουνιάρης 5 (1), Πηλακούτας 3, Μπίντσης 9.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  85-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 20-26, 23-9, 21-24, 85-74
Διαιτητές: Μυσιρλής-Δημάδης
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Διαμαντίδης 15 (3), Σκεμπής 16 (3), Ντίνας 19 (2), Σάκαρης 4, Σταμπουλής , Βελή 17, Καδίρ Χαλίλ , Πανταζής 2, Σταματέλλος 6, Μπαλταγιάν 2, Σάρος, Στασινόπουλος 4.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μπουσβάρος): Μυσιρλόγλου, Βασιλειάδης 30, Ματενίδης 2, Χριστοδούλου 8, Θώμος 6, Γρηγορίου 9 (1), Παπαδόπουλος Αλ. 18 (3), Βράγγας, Μποβασιανός 1, Κωνσταντινίδης.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ   75-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-16, 29-37, 56-54, 75-77
Διαιτητές: Παργιαννόπουλος-Τσουμαχίδης
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Δημητρίου): Τόζιος 16 (1), Νικολάου 5 (1), Σιολόγκας 14,Μπακιρτζής 4, Γκέλιος 4, Παπαρέγκας 4, Χριστοδούλου 15 (1), Ελευθερίου, Κουζέλογλου 2, Αναστασάκης 11.
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Καγιάογλου): Μουλλάκης 4, Υφαντόπουλος 4, Μαρουλάκης 4, Κακλαμάνος, Στεφανίδης 6, Κ. Δενδρινός 9 (1), Σκαρλάτος 7, Κουτσογιάννης 10, Αδαμόπουλος 33 (5), Δανίκας, Καλλινικίδης, Α. Δενδρινός.

ΧΑΝΘ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ  76-49
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 38-22, 61-34, 76-49
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Σαρακενίδης
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 4,Φωτιάδης 4, Τσιμοράγκας 6, Πετρίδης, Σερέτης 5, Ζιάκας 10, Παπανικολάου 10, Σουρβατζής7, Αγραφιώτης 2, Νεοφύτου 8, Σαχπατζίδης 12, Μελίδης 8.
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (Παπαδόπουλος): Παπαζώτος 3, Ανίσογλου 3, Καρατσομπάνης 6, Σκοπίδης 2, Μπανάσας 6, Κουμλέλης 19, Χαριζάνης 6, Φασουλάς 4.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ – ΜΑΡΜΑΡΑΣ 91-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 46-38, 67-48, 91-64
Διαιτητές: Μανιός-Δαμίγος
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ (Καραγιαννίδης): Χατζηκυριακίδης 4, Κωστόπουλος 6, Μπασδάνης 9, Τζουβάρας 12 (3), Ταχματζίδης 2, Κυριακού,  Αγγέλης 20, Καραμανώλης 14, Τσαπανίτης 4.  Αμπλιάμης 2, Δώνης 11, Γιαννουλίδης 7 (1).
ΜΑΡΜΑΡΑΣ (Αλεξόπουλος): Καϊκης 4, Μαστρογιάννης, Ζουμπούλης Λαζόγλου , Λελούδης 1, Μιλκονίδης 10, Μπαλκούρας 26 (3), Αλεξιάδης 5, Σπανός 7 (1), Αλεξόπουλος, Παπαρήγας 5, Δεληγιάννης 7.

Βαθμολογία (τελική):

1. Πευκοχώρι 44 20-4 1923-1599
2. ΧΑΝΘ 43 19-5 1826-1437
3. Ελευθερούπολη 42 18-6 1985-1748
4. Μαντουλίδης 39 15-9 1755-1524
5. Μακαμπή 39 15-9 1822-1649
6. Κομοτηνή 38 14-10 1676-1608
7. Αγ. Βαρβάρα 37 13-11 1669-1710
8. Μακεδονικός 36 12-12 1637-1591
9. Τιτάνες Δράμας 36 12-12 1647-1665
10. Ορφέας Ν. Σκοπού 34 10-14 1508-1594
11. Αναγέννηση Φλόγας 29 4-20 1614-1883
12. Απόλλων Καλαμαριάς 27 3-21 1464-1817
13. Ν. Μαρμαρά 24 0-24 1246-1947