Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά (5η αγ.)

Τα αποτελέσματα
Ασπίδα Ξάνθης – ΜΕΝΤ 70-62
Απόλλων Καλ. – Λεύκιππος Ξάνθης 57-64
Πανσερραϊκός – ΔΕΚΑ 69-64
Κένταυρος Καλ. – Μαντουλίδης 85-81
Ελπίς Αμπελοκήπων – Μακεδονικός 71-79
Ζέφυρος – Ίκαροι Σερρών 66-76
Ρεπό: Μ. Αλέξανδρος

Τα φύλλα αγώνα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 57-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-16, 27-25, 43-51, 57-64
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 12 (2), Σκέμπης 3 (1), Κυφωνίδης 19 (1), Καρασίμος 5 (1), Κεραμάρης 7 (1), Μακρής 2, Γιαννακός 6, Τσίγκας 3.
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Βαχαρίδης-Ρετζέπης): Νταβουλτζόπουλος 4, Ιορδάνογλου 14 (4), Στεργίου 3 (1), Ιωαννίδης, Παϊτάρης, Ζαμπάκης 7, Βοϊβατόπουλος 8, Νικολόπουλος 3 (1), Χρήστου 4, Μακαρατζής, Γρούδος 6, Παλλάκης 15.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΔΕΚΑ  69-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-19, 35-38, 55-43, 69-64
Διαιτητές: Τούσης-Λαζαρίδης
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Θεοδωρίδης): Κάτος 7, Γρίψιος 4, Γεωργιανός 21 (2), Χορτομάρης 2, Συμεωνίδης 12, Δατσιάδης 2, Χατζηανδρέου, Ντίνος 2, Θολιώτης 2, Σταματόπουλος 4, Τράκας 13 (1).
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14, Κριτσικάς, Παπασαβόγλου Αρ., Καρανώτας Ταν. 5 (1), Χρήστου 9, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 16 (3), Παπασαβόγλου Αν. 12(1), Θεογιάννης 6 (2), Καρανώτας Τηλ.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛ/ΤΕΙΑΣ – ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 85-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-27, 48-46, 64-63, 85-81
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλός Ι.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 23, Βελισσαρίου 7, Μιχαηλίδης, Φλετούρης 4, Χασάπης, Φουρκιώτης, Βούκα 4, Δασκαλάκης 18 (2), Χατζηλάμπρου 4, Κιτσούλης 25(1).
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Καραμανώλης): Τάκης 16 (2), Φόρογλου 12 (3), Λαγός 2, Κεραμάρης 10 (2), Ρίτσερ, Καναγκίνης 3 (1), Μαλανδρής 2, Ντίαθ 13, Ψαθάς 4, Σίμογλου 17, Παπαϊωάννου 2.

ΖΕΦΥΡΟΣ -ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ  66-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-14, 23-35, 40-54, 66-76
Διαιτητές: Λυγούρας, Κουφούδης
ΖΕΦΥΡΟΣ (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 2, Αποστόλου 11 (3), Κουλαξής 16 (2), Ματενίδης 11 (2), Γιαννάκης 3 (1), Παγωνίδης 7 (2), Μόρας 12, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος, Καραγιαννάκης 4.
ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Ρούλης Π.- Αθανασίου): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 3, Σιδερίδης 10 (2), Καμπέρης 7 (1), Δαλαγκόζης 11 (2), Κουτσοκώστας 6, Γκούτζιας 2, Καμανετζής, Μπίλιος 8 (1), Κακιούζης 29.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ -ΜΕΝΤ 70-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 42-39, 59-52, 70-62
Διαιτητές: Δημάδης- Νέδογλου
ΑΣΠΙΔΑ Ξ. (Στεφανίδης): Παυλάκης, Παπαδάκης 8, Δώδος 12, Τεργάκης , Παναγιωτόπουλος, Τιτόπουλος, Μπόζης 8 (1), Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 22, Μανδαλάκης 13, Μπουραζάνης 2, Κάλφας 3 (1), Καναράς 2.
ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου 2, Παπαπασχάλης 1, Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 10 (2), Γκύζης , Μιχαηλίδης 25 (2), Μπέλλος 6 (2), Πασχαλίδης 2, Μανδράς, Σιόλογκας 16. 

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 71-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13, 37-43, 63-60, 71-79
Διαιτητές: Πράττος-Τσάνταλη
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠ.(Γκούμας-Γουλτίδης): Φωτόπουλος 13 (1), Μπόζιτς 1, Σαμαράς 9 (3), Μύθιλλος 9, Δημάκης 14 (2), Βουλγαράκης, Μητρόπουλος 10 (3), Μαρκόπουλος 5 (1), Ξηρόπουλος 10, Σπουργίτης, Συμεών.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γεροφώτης): Βαρδής 10 (1), Τσαούσης, Καραθανάσης 7 (1), Παλιαχάνης 2, Καραμπέκης 14 (2), Κομμάτας, Φλιάτης 8, Λυχριδάς, Τσιόγκας 14, Αζίζης 15 (3), Πρωτούλης 9 (1).

 

Η βαθμολογία

ΠΟΝ ΑΓ ΝΙΚ ΗΤΤ ΕΠΙΘ ΑΜ ΔΙΑΦ
1 ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 10 5 5 0 384 312 72
2 ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 8 4 4 0 323 266 57
3 ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 8 4 4 0 279 236 43
4 ΜΕΝΤ 7 4 3 1 282 264 18
5 ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 7 5 2 3 358 359 -1
6 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 7 5 2 3 339 350 -11
7 ΔΕΚΑ 7 5 2 3 333 344 -11
8 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 7 4 3 1 268 279 -11
9 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ. 7 5 2 3 380 394 -14
10 ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ 02 6 4 2 2 260 256 4
11 ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 6 5 1 4 357 383 -26
12 ΕΥΑΓ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 5 5 0 5 351 407 -56
13 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 5 5 0 5 274 338 -64

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)
Μ. Αλέξανδρος – Ασπίδα Ξάνθης
ΔΕΚΑ – Απόλλων Καλ.
Μαντουλίδης – Πανσερραϊκός
Κένταυρος Καλ. – Ελπίς Αμπελοκήπων
ΜΕΝΤ – Ζέφυρος
Ίκαροι Σερρών – Μακεδονικός
Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης