Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου (25η αγων.)

Την κατάκτηση του τίτλου πανηγύρισε ο Έσπερος Καλλιθέας με τη νίκη του με 82-70 επί του μαχητικού ΒΑΟΛ, με τον Έσπερος Λαμίας και την Πεντέλη να «κυνηγούν» το δεύτερο εισιτήριο. Η Παναγίτσα πήρε μεγάλο «διπλό» στην Πετρούπολη με τον εντυπωσιακό Σωκράτη Γκιζογιάννη με τη 40άρα που πέτυχε (!) και εκμεταλλευόμενη το στραβοπάτημα της Νίκης στη Λαμία, κατέλαβε την 10η θέση στο βαθμολογικό πίνακα που την φέρνει στα μπαράζ, ενώ την ίδια ώρα η ομάδα του βορείου προαστίου πήρε το δρόμο για το τοπικό πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα

Ερμής Σχηματαρίου – ΟΦΗ 68-66
Έσπερος Καλλιθέας – ΒΑΟΛ Χίου 82-70
Άρης Νικαίας – Πεντέλη 84-94
Λοκρός Αταλάντης – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 85-77
Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 90-80
Άρης Πετρούπολης – ΑΕΕ Παναγίτσας 62-73
Ρεπό: ΑΟΚ Χανιά

Τα φύλλα αγώνα

ΑΡΗΣ ΝΙΚ. – ΠΕΝΤΕΛΗ 84-94
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-23, 52-48, 66-68, 84-94
Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος
ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 10, Στογιάνοβιτς 35(5), Καννάς 5, Κοροπούλης 6, Θαλασσινός 7(1), Καριώτης, Γαλίτης 3, Κόλλιας 7, Καπετάνιος 1, Δρίβας 7(1), Κατζόγλου 3(1), Βλάμης.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 5, Μάντζιος 4, Γεωργακόπουλος 11(1), Λίτσο 6(1), Αποστολόπουλος 8, Βλάσης, Ντάλλης 18(2), Νιφόρας, Μουλάς 6, Μπίγκος 9, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 27.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. – ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 62-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16, 42-29, 54-49, 62-73
Διαιτητές: Φάκαρος, Ντάσσης
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 24(1), Βενιτουράκης 4, Γλύκος, Κουλούρης 10(1), Σαζιώνης, Σερέπισος, Κακλαής, Γιατράκος, Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλλη 24, Γιαννακόπουλος.
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ (Βελισσαράκος): Σκεμπές 5(1), Καρβούνης 12(2), Θεοδωράκος 7(1), Γκιζογιάννης 40(4), Δρακάκης 7, Σβορώνος 2.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛ – ΒΑΟΛ Χ. 82-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-10, 44-35, 58-58, 82-70
Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Μπακατέα
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛ. (Μάντζαρης, Γράψας): Αγγελόπουλος 10, Καραγιάννης 3(1), Χατζηκίδης 13(1), Καρλάφτης 10(2), Χαρούνι Ν., Κατσούρης 3, Κρητικός, Βλασσόπουλος 18(2), Χαρούνι Κ. 18(1), Καράμπελας, Βλάσος 4, Πρόγκας 2.
ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 6(2), Ανδρουλάκης, Σουλίκας 7, Βούτας 2, Αγγελίδης 11, Καραφαντής, Τσουρής 12(2), Πούλος 3(1), Τροβάς 7(1), Μπουμπάρης 22, Κωνσταντινάκος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΑΜ. 90-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-27, 47-42, 70-61, 90-80
Διαιτητές: Φακίτσας, Καρακώστας
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 19(2), Πάππος 10(1), Ρουμελιώτης 11(2), Μαντζούκας, Φύκας 3(1), Παπαργυρόπουλος 22, Φούντας, Δαχρετζής 5(1), Κατράνας 20(3), Παπανικολάου.
ΝΙΚΗ ΑΜ. (Χρυσόγελος): Τσεκένης 2, Δανάς 7, Μαχαλάκης 2, Σταμάτης 5, Σκούταρης 20(3), Κυπριτζόγλου 12(1), Ευαγγελούλης, Πολυμενάκος, Κουκάκης 15(1), Κανύχης, Διακλής, Ντέντα 17.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΟΦΗ 68-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 37-28, 52-51, 68-66
Διαιτητές: Αθανασούλας, Τούσης
ΕΡΜΗΣ ΣΧ. (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 23, Θωμάς 8(2), Γκρινιάρης 16(1), Κολοβός, Κώνστας, Φλώτσιος 7(1), Κουτής, Αγγελέτος 5(1), Τσιριμώκος 2, Γυφτονικολός, Σπηλιόπουλος 7(1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριφινάκης 7(1), Καραλής 12(2), Τσερκιτζόγλου 19(4), Χαρωνίδης, Καρλαύτης, Αγαπιάδης 9(1), Βασιλειάδης 2, Χριστάκης, Σπαράκης 11(3), Καμπάκας, Πάλλης 6.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤ. – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 85-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-14, 39-34, 60-56, 85-77
Διαιτητές: Μακρόπουλος, Ελ Ανύ
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤ. (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 3(1), Ρούζιος 4, Μπόλματης 5(1), Μπουλαντζάς, Σάκοτα 22, Μάτος Αν. 18(2), Μάτος Αγγ. 16(4), Ρετσινάς 17(2)
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 7, Στραγανιώτης 10(2), Νάτσο 5(1), Ξιούρας 14(2), Χρονόπουλος 19(3), Πουρνάρας, Σολωμός 21, Πετράκος, Ανδρεάτος.

 

Η βαθμολογία

  Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ
1 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 41 23 18 5 0 1819 1622 197
2 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 40 23 17 6 0 1777 1694 83
3 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 40 23 17 6 0 1693 1537 156
4 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 38 23 15 8 0 1640 1563 77
5 ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 38 23 15 8 0 1774 1661 113
6 ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ 37 23 14 9 0 1832 1770 62
7 ΟΦΗ 34 23 11 12 0 1652 1582 70
8 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ 33 23 10 13 0 1503 1589 -86
9 ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 32 24 8 16 0 1656 1792 -136
10 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 32 23 9 14 0 1707 1732 -25
11 ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 30 23 7 16 0 1546 1699 -153
12 ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 29 23 6 17 0 1531 1699 -168
13 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 25 23 3 20 1 1614 1804 -190

Η επόμενη αγωνιστική

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΟΦΗ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ρεπό: ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ