Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου (26η αγ.)

prwteas voulasΠρωταθλητής ο Πρωτέας! Η ομάδα της Βούλας έκαμψε την αντίσταση του Αρη Πετρούπολης παίρνοντας τη νίκη με 66-64 και κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή! Στη δεύτερη θέση τερμάτισε το Μαρούσι το οποίο ηττήθηκε εκτός έδρας από την Αγία Παρασκευή με 80-88, με την ΚΑΠ να κατακτά την τέταρτη θέση πίσω από τον Τρίτωνα, ο οποίος κατέκτησε ακούραστα τους δύο βαθμούς.

marousiΟ Ιπποκράτης έκλεισε ιδανικά τη χρονιά καθώς πήρε τη νίκη απέναντι στον Κύδωνα με 87-66, με τους χανιώτες να αποχαιρετούν την κατηγορία.

Η… φόρα του Εσπερου Λαμίας συνεχίστηκε καθώς επικράτησε και του Ηλυσιακού με 71-54 και θα διεκδικήσει την παραμονή του σε αγώνα μπαράζ, ο οποίος θα δοθεί μετά τις γιορτές.

Τα αποτελέσματα της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής:
Ηρόδοτος – Τρίτων 0-20
Πρωτέας Βούλας – Αρης Πετρούπολης  66-64
Αρης Νικαίας – Σπόρτιγκ  102-80
Ιπποκράτης Κω – Κύδων  87-66
Αγία Παρασκευή – Μαρούσι 88-80  (75-75 κ.α.)
Εσπερος Λαμίας – Ηλυσιακός  71-45
Σάββατο (23/4)
Κάδμος – Πανναξιακός 69-53

Τα φύλλα αγώνων:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  66-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-10, 34-26, 52-43, 66-64
Διαιτητές: Αμαστασίου-Ορφανός Εμμ.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης-Ποδαράς): Γεώργαρος 10, Πέρβι 16 (2), Λάτσης, Παπαδής, Εμμανουηλίδης 12 (2), Αθηνιώτης 1, Ζευκιλής 4, Βαρδάβας 12, Κονδύλης, Μόρφης 5 (1), Πεφάνης 2, Ορλάντο 4
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κακαλιάς): Κότσικας, Βενιτουράκης 5, Ηλιόπουλος 15 (2), Καραουλάνης, Χρονόπουλος 15 (2), Μπαζιώτης 22 (5), Κότσιας, Ελευθερίου, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος, Μακρόπουλος 7, Γραμμένος.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΚΥΔΩΝ  87-66
Διαιτητές: Σκαλτσής-Σιδέρης
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Αλμπάνης): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας, Χρήστου 2, Πλευράκης 3 (1), Σκούφης 14 (2), Μελεούνης 8, Ασημακόπουλος 16 (1), Τσιλιγκίρης 2, Χαρίσης 29 (1), Ψάλτου 12 (1), Βάση 2, Κανταρέγια.
ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ (Σδράκας): Πούρος 3 (1), Υφαντόπουλος 5 (1), Αλεξίου 5 (1), Χοχλάκης, Ζανιδάκης 5(1), Τσαρουχάς 30 (8), Τσαμπάς 2, Γκιούλης 6, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 3, Λιονάκης 3.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΜΑΡΟΥΣΙ 88-80 (75-75 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-22, 42-32, 60-50, 75-75, 88-80
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ-Ουσταμπασίδης
ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χ. 17, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 8 (2), Αριστοτέλου, Δρίβας 10 (2), Σβαρνάς 4, Γρύλλης 6, Παπουλίδης 30, Σκούταρης 8, Ψωμαδέρης 5.
ΜΑΡΟΥΣΙ  (Κεραμιδάς): Μαραγκίδης 3 (1), Στασινός 10, Πολυχρονόπουλος 2, Μπαλαμπάνης 4, Ραλλάτος 19 (1), Μπαλάφας 8, Γεωργίου 13 (2), Κανέλλης 10 (2), Σουρλής 11 (3), Σκιαθίτης, Καπετάνιος, Παπαδημητρίου.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ 102-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 32-27, 56-44, 81-54, 102-80
Διαιτητές: Κονταράτος-Ισιγώνης
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 25, Φωστέρης 21, Αλτζαντζής 6, Κουκουβάκης, Χαβιαράκης, Γαλίτης, Κόλλιας 23, Στογιάνοβιτς 19, Ηλιόπουλος 2, Ζήσης 4, Κωνσταντόπουλος 2, Πυρομάλλης.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 26, Χατζηνικόλας 6, Τσαμπής 9, Παπαπέτρος 16, Χασάπης 2, Χουζούρης 2, Κούτρης 6, Κόκα, Καραμπάτος 6, Αγγελής 6, Κεχαγιάς 1.

ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 71-45
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-8, 45-16, 58-31, 71-45
ΕΣΠΕΡΟΣ (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 12 (2), Σμυρνής 7 (1), Φύκας Φ., Κουτκιάς, Στογίλκοβιτς 5 (1), Κατσίμπας 2, Φύκας Π. 11 (2), Σοφογιάννης Μ. 6, Φούντας 8, Ζαχαράκης 14 (2), Αργύρης 6, Ξηρός
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ν. Χατζηπανηγύρης): Εφρέμογλου, Άρχος, Χατζηβέρογλου, Γκόλιας, Χούμας, Ευαγγελόπουλος, Μαλτέζος, Χούγκας Ν., Πέζος, Χούγκας Ρ., Τρίχας, Ολύμπιος

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
  Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ
1 ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 47 26 21 5 0 1950 1524 426
2 ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 46 26 20 6 0 1848 1701 147
3 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 45 26 19 7 0 1854 1519 335
4 ΚΑΠ 45 26 19 7 0 2028 1779 249
5 ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 44 26 18 8 0 1797 1543 254
6 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 43 26 17 9 0 1857 1709 148
7 ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ 42 26 16 10 0 1746 1680 66
8 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ 39 26 13 13 0 1655 1763 -108
9 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 38 26 12 14 0 1935 1946 -9
10 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 35 26 9 17 0 1723 1866 -143
11 ΑΟ ΚΥΔΩΝ 33 26 7 19 0 1606 1825 -219
12 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 32 26 6 20 0 1600 1914 -314
13 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 29 26 3 23 0 1660 2028 -368
14 ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 22 26 2 20 4 1291 1753 -462
  ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ : ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΌ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ