ionikos-kimiΈνα ημίχρονο διήρκεσε η αντίσταση του Ιωνικού Νίκαιας απέναντι στον ΓΣ Κύμης, στον φιλικό αγώνα που έδωσαν οι δύο ομάδες στο κλειστό του Πλάτωνα. Η ομάδα της Εύβοιας επικράτησε με 78-60, ξεπερνώντας το κακό ξεκίνημα (3-13 στο 5′). Οι Τασόπουλος, Βεσκούκης ήταν οι κορυφαίοι σκόρερς από τον Ιωνικό, ο οποίος είδε την Κύμη να κλείνει το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ και να ξεφεύγει στην τρίτη περίοδο, παίρνοντας εν τέλει εύκολα τη νίκη.

Απών από το σημερινό παιχνίδι ήταν ο Σάκης Γεωργοπαπαδάκος, ο οποίος δεν έπαιξε ούτε στο χθεσινό τεστ με το Κορωπί, εξαιτίας ενός τραβήγματος στον προσαγωγό. Από την Δευτέρα όμως αναμένεται να τεθεί κανονικά στην διάθεση του Νίκου Οικονόμου.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 35-41, 48-62, 60-78
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Μπολάτογλου 5 (1), Κούτουλας 2, Μούκας 5 (1), Γιαννίκος 10 (2), Κακαργιάς, Τασόπουλος 12, Βεσκούκης 13 (1), Γκιουζέλης 3, Λυκογιάννης 6, Ρεκουνιώτης 2, Μπεζεντάκος 2.
ΓΣ ΚΥΜΗΣ: Μιλόσεβιτς 16 (3), Σέττος 4, Κακιούζης 6, Καρνιάουσκας 5, Κατράνας 16 (4), Σιγγούνας 1, Γκιζογιάννης, Κωνσταντακόπουλος 12 (2), Σκουλούδης 8, Αράπης 3, Λόλας 7.