Οι αγώνες των ενώσεων της περιφέρειας (30-31/1)

asthenoforoΟι ελλείψεις βασικών υποδομών στην Ελλάδα είναι δυστυχώς ένα φαινόμενο που κρατάει χρόνια. Και πολλές φορές στοιχίζει ακριβά… Ευτυχώς τούτη τη φορά η έλλειψη ασθενοφόρου μπορεί να ταλαιπώρησε αρκετά τον παίκτη της Φιλίας Ορεστιάδας Κατσαβριά, αλλά ευτυχώς έστω και με πολύ μεγάλη καθυστέρηση ο αθλητής μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, με το συμβάν να επισκιάζει το αγωνιστικό σκέλος της αναμέτρησης της Θύελλας Φερών με την Φιλία Ορεστιάδας για το πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Τί συνέβη όμως στο συγκεκριμένο παιχνίδι; Όπως αναφέρει το ρεπορτάζ του thrakisports.gr ο παίκτης της Φιλίας Ορεστιάδας τραυματίστηκε σοβαρά στα πλευρά και έμεινε περίπου 30 λεπτά πεσμένος στο έδαφος, μέχρι να έρθει ασθενοφόρο στο γήπεδο!!! Κι αυτό διότι όπως επισημαίνει ασθενοφόρο δεν υπήρχε στις Φέρες και κλήθηκε να έρθει από τον Προβατώνα για να τον παραλάβει και να τον μεταφέρει στο Γενικό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, όπου ο αθλητής και νοσηλεύεται. Ευχή όλων μας είναι σύντομα ο Κατσαβρής να πάρει εξιτήριο, υγιής, δυνατός και να επανέλθει στους αγωνιστικούς χώρους, αλλά συνάμα ευχή μας είναι κι οι αρμόδιοι ν΄ αναλάβουν τις ευθύνες τους και να μην αφήνουν πόλεις και χωριά, γήπεδα και εγκαταστάσεις στο έλεος του Θεού και στην τύχη τους… “Φωνή βοώντος εν τη ερήμω”, μπορεί να πει κανείς, όμως εμείς από τούτη εδώ τη γωνιά, από αυτό το site δεν αρκούμαστε μόνο να ενημερώνουμε για τα αποτελέσματα του αγαπημένου μας αθλήματος, αλλά θα φωνάζουμε και για τα λογής-λογής προβλήματα που παρουσιάζονται!!! Τώρα όσον αφορά το αγωνιστικό, σας παρουσιάζουμε και πάλι τα αποτελέσματα των ενώσεων με τη σειρά παρουσίασης να είναι και πάλι τυχαία και μην μας κατηγορήσει κανείς γι΄ αυτό.

Σημ.: Σε περίπτωση που δεν υπάρχει το αποτέλεσμα της Ένωσής σας, ή υπάρχει κάποιο λάθος στα αποτελέσματα, παρακαλούμε ενημερώστε μας στο info@infobasket.gr.

Α΄ ΕΣΚΑΔΥΜ (10η αγ.)
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗ 74-82
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 69-49
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ – ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 59-63
ΑΜΥΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 52-50

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΕΛΙΜΕΙΑ 18, 2. ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 18, 3. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 15, 4. Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 14, 5. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 13, 6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 13, 7. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 13, 8. ΑΜΥΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ 11

Ο ΑΜΥΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ
ΒΕΛΒΕΝΤΟ ΚΑΙ ΕΛΙΜΕΙΑ ΕΧΟΥΝ 1 ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΕΛΙΜΕΙΑ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
ΑΜΎΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΆΣ – ΒΕΛΒΕΝΤΌ

Α΄ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (10η αγ.)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ –ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΟΙ 80-53
Γ.Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ-Ν.Ο. ΠΥΛΟΥ 77-49
ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΑΚΑΔΗΜΟΣ 47-61
ΕΥΚΛΗΣ-ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ 47-57
ΛΑΚΩΝ ΓΥΘΕΙΟΥ-ΔΡΟΜΕΙΣ 53-76
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΑΤΛΑΣ (3/2)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 20, 2. ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ 18, 3. Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17, 4. ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 16, 5. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 16, 6. ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ 16, 7. ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ 14, 8. ΝΟ ΠΥΛΟΥ 13, 9. ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡ. 12, 10. ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 12, 11. ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ 11, 12. ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ 11

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η)
ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΝΟ ΠΥΛΟΥ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡΙΠ
ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ
ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ

Α΄ ΕΣΚΑΘ
1ος ΟΜΙΛΟΣ (12η)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 61-53
ΝΙΚΑΙΑ 2012 – ΓΣ ΒΟΛΟΥ 62-69
ΑΝΑΛΗΨΗ – ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 62-78
ΓΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 56-67
ΝΕΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΝΙΚΗΣ – ΔΙΛΟΦΟΣ 76-56

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 22, 2. Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 22, 3. ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΡ. 21, 4. ΑΝΑΛΗΨΗ 20, 5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛ. 20, 6. ΑΛΜΥΡΟΣ 18, 7. Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ 16, 8. Ν.Α.ΝΙΚΗΣ 14, 9. ΝΙΚΑΙΑ 2012 14, 10. ΔΙΛΟΦΟΣ 13

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η)
ΔΙΛΟΦΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΓΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΓΣ ΒΟΛΟΥ – ΑΝΑΛΗΨΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΝΙΚΑΙΑ 2012
ΝΕΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΝΙΚΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ (12η)
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Λ.- Γ.Σ. ΣΟΦΑΔΩΝ 56-66
ΉΦΑΙΣΤΟΣ ΚΑΡΔ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΔ. 61-78
Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ-ΑΣΤΕΡΑΣ Λ. 78-48
ΚΡΟΝΟΣ-ΕΛΑΣΣΟΝΑ 53-59
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ-ΊΚΑΡΟΙ 66-85

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 24, 2. ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ 21*, 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 20, 4. ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ 18, 5. ΊΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 18, 6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 17, 7. ΓΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 17, 8. ΉΦΑΙΣΤΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 16, 9. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 13, 10. ΚΡΟΝΟΣ 13 *,
* ΈΧΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η)
ΊΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΓΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ
ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ – ΉΦΑΙΣΤΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ – ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

Α΄ ΕΣΚΑΣΕ (15η)
Γ.Σ ΙΤΕΑΣ – ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 64-67
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 76-57
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ 66-63
ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ – Γ.Σ ΑΥΛΙΔΑΣ 54-69
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 76-87
ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ – ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 49-71

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 28, 2. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 27, 3. ΑΥΛΙΔΑ 25, 4. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 25, 5. ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 23, 6. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ 22*, 7. Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 22, 8. ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 21, 9. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 21, 10. ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 20, 11. ΕΡΕΤΡΙΑ 19, 12. ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 14*

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛ. και ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔ. έχουν 1 αγώνα λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η)
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΛΗΛΑΝΤΙΟ
ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ-ΣΥΛΛΑΣ
ΜΑΚΑΡΟΣ-ΕΡΕΤΡΙΑ
ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΛΟΚΡΟΣ
ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΙΤΕΑ
ΑΥΛΙΔΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Α΄ ΕΚΑΣΑΜΑΘ
ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΡΩΝ-ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 73-56 (σε εξ΄ αναβολής για την 7η αγωνιστική)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ (10η, 6-7/2):
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΑ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
Α.Ο.Σ. – ΠΑΓΓΑΙΟ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ – ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ

2ος ΟΜΙΛΟΣ (12η – 6/2)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΡΩΝ
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ-ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΑΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΈΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ
ΡΕΠΟ: ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ (15η)
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 42-84
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ – ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΣ 67-74
Φ.Ο.ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 82-72
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 69-76
ΒΑΦΥΡΑΣ – ΜΕΓΑΣ ΑΛ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 63-39
ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ – ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ 68-101

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 29, 2. ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 28, 3. ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 28, 4. ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 24, 5. ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 24, 6. ΑΣ ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ 21, 7. ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 2011 20, 8. ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ ΔΙΟΥ 20, 9. ΜΕΓΑΣ ΑΛ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 20, 10. ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ 19, 11. ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ ΣΑΡΙΣΑ 18*, 12. ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 16*.

*. Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η – 6/2)
ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ
ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑ – ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ
ΜΕΓΑΣ ΑΛ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν.
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ – ΒΑΦΥΡΑΣ
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ

ΕΚΑΣΧ (15η)
Α.Σ. ΑΕΤΟΙ ΟΡΜΥΛΙΑΣ- ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ αναβλήθηκε
OΡΜΥΛΙΑ 2012 -ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ Β 56-61
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ- ΑΕΤΟΣ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 85-33
Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ ΠΟ- ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΑΟΝ 82-68
ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 ΣΚ -Α.Ο. ΣΙΘΩΝΙΑΣ ΟΙ ΣΙΘΩΝΕΣ 68-50
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΛΑΓΙΩΝ -ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ 69-54

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΜΟΥΔΑΝΙΑ 26, 2. ΙΕΡΙΣΣΟΣ 23, 3. ΟΡΜΥΛΙΑ 22, 4. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 21, 5. AΡΝΑΙΑ 21, 6. 17.10 ΔΙΑΓΟΡΑΣ 21, 7. ΤΡΙΓΛΙΑ 20, 8. ΜΑΡΜΑΡΑΣ 19, 9. ΟΡΜΥΛΙΑ 2012 16, 10. ΣΙΘΩΝΕΣ 16, 11. ΑΕΤΟΣ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 14, 12. ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ Β 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η)
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ Β -Α.Σ. ΑΕΤΟΙ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ- OΡΜΥΛΙΑ 2012
ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΑΟΝ -ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
Α.Ο. ΣΙΘΩΝΙΑΣ ΟΙ ΣΙΘΩΝΕΣ -Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ ΠΟ
ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ – ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 ΣΚ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ -ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΛΑΓΙΩΝ

ΕΣΚΑΚ (15η)
Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ- ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 73-64
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ ΆΣΤΡΟΥΣ- ΜΕΘΑΝΑ 65-54
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ- Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 59-43
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ -Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 66-84
ΤΗΡΩΝΑΣ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ – ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 71-77

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ 28, 2. Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 28, 3. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 26, 4. Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 25, 5. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ 24, 6. ΠΗΓΑΣΟΣ ΆΣΤΡΟΥΣ 24, 7. Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 22, 8. ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ 22, 9. ΤΗΡΩΝΑΣ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ 20, 10. ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ 19, 11. ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 17, 12. ΜΕΘΑΝΑ 15

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η)
ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ- Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΜΕΘΑΝΑ -ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΑΤΡΕΑΣ ΆΡΓΟΥΣ
Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΆΣΤΡΟΥΣ
Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ -ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ
ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ
ΝΑΥΠΛΙΟ 2010- ΤΗΡΩΝΑΣ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ

ΕΚΑΣΚ (12η)
ΓΣ ΧΑΝΔΑΚΑΣ – ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 61-66
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ (1/2)
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ – ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 59-40
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 42-51

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18, 2. ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ 18, 3. ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ 16, 4. ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 15, 5. ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 15, 6. ΓΣ ΧΑΝΔΑΚΑΣ 14, 7. ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 12, 8. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η, 24-25/1)
ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ
ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ – ΓΣ ΧΑΝΔΑΚΑΣ
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΤΕ ΡΟΔΟΥ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (10η)
ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ – ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ 72-74
ΗΛΙΟΣ ΙΑΛΥΣΣΟΥ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ
Ρεπό: ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 16, 2. ΚΑΛΛΙΘΕΑ 14, 3. ΆΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 13, 4. ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ 13, 5. ΡΟΔΙΩΝ ΆΘΛΗΣΙΣ 12, 6. Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ 9, 7. ΉΛΙΟΣ ΙΑΛΥΣΟΥ 7

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η)
ΆΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ – ΡΟΔΙΩΝ ΆΘΛΗΣΙΣ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΉΛΙΟΣ ΙΑΛΥΣΟΥ
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ – ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ
Ρεπό: ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (7η αγ.)
ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΥ-ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ 73-64
ΦΟΙΒΟΣ ΚΩ-Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ 27-77
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000-Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ (αναβλήθηκε)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ 14, 2. Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ 10, 3. ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΥ 10, 4. ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ 9, 5. ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 9, 6. ΦΟΙΒΟΣ ΚΩ 8

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η αγ.)
ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ – ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 – ΦΟΙΒΟΣ ΚΩ
ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ – ΕΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΕΣΚΑΒΔΕ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγ.)
Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 63-53
Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Α.Γ.Ο. ΓΡ. ΛΙΑΚΑΤΑΣ 60-32
Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ 86-42
Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ «ΑΝΩ ΠΟΛΗ» 107-54
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Λ.Φ.Α. 93΄ 99-54

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ 23, 2. Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 23, 3. Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 22, 4. Γ.Ε.Α. 21, 5. ΓΡ. ΛΙΑΚΑΤΑΣ 18, 6. Α.Λ.Φ.Α. 93΄ 17, 7. Α.Ε. ΔΟΞΑ «ΠΥΡΡΟΥ» 16, 8. Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ 15, 9. ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ 13, 10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧ. 12

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η, 6/2)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
Α.Γ.Ο. ΓΡ. ΛΙΑΚΑΤΑΣ – Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ
Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡTΑΙΩΝ – Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Α.Λ.Φ.Α. 93’ – Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ «ΑΝΩ ΠΟΛΗ»
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (12η αγ.)
ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 79-48
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ – ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. 58-71
Κ.Α.Ε. ΠΡΩΤΕΑΣ – ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 58-71
Α.Ο. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ – Κ.Α.Ο.ΠΡΕΒΕΖΑΣ 20-0
Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 59-69

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ 24, 2. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Α.Ο. 21 3. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΕΝΑ 21, 4. ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 19, 5. Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ 19, 6. Κ.Α.Ε. ΠΡΩΤΕΑΣ 18, 7. Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 17, 8. ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. 15, 9. Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 13, 10. Κ.Α.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ 12

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η, 6/2)
Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. – Κ.Α.Ε. ΠΡΩΤΕΑΣ
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Κ.Α.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

ΕΣΚ ΚΥΚΛΑΔΩΝ (1η αγ.)
Λόγω της απεργίας των πλοίων αναβλήθηκαν οι αγώνες, καθώς και η Γενική Συνέλευση που είχε προγραμματιστεί.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2, ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 1*, ΑΟ ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ 1, ΑΟ ΠΑΡΟΥ 1
* ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ 1 ΒΑΘΜΟΣ ΛΟΓΩ ΤΙΜΩΡΙΑΣ