Αποτελέσματα Α2 – Διπλό στη Λάρισα για τον Δούκα

Στο ντέρμπι των ουργαών ο Δούκας έφυγε από τη Λάρισα με τη νίκη επί της ΑΕΛ με 102-72.

Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο και με το σκορ να είναι 35-36 και 37-38 στη δεύτερη περίοδο, αλλά κάποια λάθη  έδωσαν την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να τρέξουν σερί 9-0 και να κάνουν το σκορ 47-37 υπέρ τους και να ολοκληρώσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 57-44.

Στην πορεία, ο Δούκας επέβαλλε πλήρως το ρυθμό του παίρνοντας διψήφια διαφορά φτάνοντας έτσι σε μία άνετη νίκη.

ΑΕΛ  – ΔΟΥΚΑΣ 72-102
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-32, 42-58, 61-81, 72-102
Διαιτητές: Ξενικάκης-Λόρτος-Παπαγερίδης
ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης 6 (1), Γκογκίδης, Καμάρας 16, Παπαχρήστος 14 (1), Κατσαρές, Ναούμης 2, Κνέζεβιτς 9, Σαριμπαλίδης 6 (2), Φιλιππόπουλος 5, Τσιαβές 14 (1)
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Τόζιος 15, Κωστόπουλος 3 (1), Δούβλης, Ιωάννου 22, Τσιότρας 14 (3), Τσακίρης 2, Μαστόρος 7 (1), Κουκουλάς 16, Ντιφαντής, Κυρίτσης 23 (2), Σακελλαρίου.