Αήττητοι συνεχίζουν ΚΑΠ και Χαλάνδρι, οι οποίες μαζί με τη Μύκονο είναι οι ομάδες που βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ΚΑΠ πήρε τη νίκη απέναντι στη νίκη Αμαρουσίου με 84-72, ενώ το Χαλάνδρι χρειάστηκε την παράταση για να φύγει με τη νίκη από το Λουτράκι με 87-81.
Η Ελευθερία Μοσχάτου επικράτησε με 83-74 του Δικαιού έπειτα από μία ανταγωνιστική αναμέτρηση, καθώς το σκορ έφτασε και στο 79-74, για να έρθει ο Γκόντγουιν με δύο καλάθια για να σφραγίσει με τη νίκη για τους γηπεδούχους.
Το Πέρα επιβλήθηκε της Ερμιόνης με 90-69 έχοντας πρώτο σκόρερ τον Βαθρακοκοίλη με 31 πόντους, ενώ και η Πεύκη δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον Τήρωνα, νικώντας 93-66.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Μύκονος – ΑΕ Καρλοβάσου 104-79
ΚΑΠ – Νίκη Αμαρουσίου 84-72
Ελευθερία Μοσχ. – Δικαίου Κω 83-74
Ποσειδώνας Λουτ. – Χαλάνδρι 81-87 (κ.α. 73-73)
Ερμιονίδα – Πέρα 69-90
Πεύκη – Τήρων Αγ. Θ. 93-66
Τα φύλλα αγώνα
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. – ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ 83-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 46-38, 64-57, 83-74
Διαιτητές: Χατζημάρκος- Ροδίτης
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σίμος): Γκόντγουιν 12, Κρεμαστούλης 8 (2), Παπαγεωργίου 2, Παυλιάς, Δέλλιος 9 (2), Τσιπίδης 14(1), Γιαμπάνης 9 (1), Μανιάτης 4, Βασιλόπουλος 11(1), Κιούσης 14(3).
ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ (Τζομάκας): Δρόσος Ζ., Χατζηνικολάου, Μεταξωτός 4, Τρύπας 21 (5), Τριτσάρης 14 (2), Χατζησταμάτης 13 (1), Χατζηγιακουμής 8 (2), Λάμπρου 14 (1), Τσιλιγκίρης, Κενανόπουλος.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 81-87 (73-73 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 31-33, 48-50, 72-73, 81-87
Διαιτητές: Ελ Ανυ-Λιόνας
ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Νταλίπης): Φρατζέσκος 3 (1), Δόσης 3 (1), Πατουχέας 9 (1), Δενάκος 21 (4), Τσιλομελέτης 24 (3), Τουργέλης, Παπανικολάου 4, Τσιμπίκος, Ντίλης, Σακελλάρης 17 (2), Δαμβουνίτης, Γρίβας.
ΑΟΚ Χ (Στεφανάκης): Κονδύλης 23 (5), Σταθάκης 3, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 9 (1), Παπαιωάννου, Δημητριάδης 17, Παππάς, Μορφονιός 13, Αμπελάς 5, Μωραίτης 5 (1), Ιωάννου, Λάτσης 12.
ΚΑΠ – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 84-72
Διαιτητές: Αδαμόπουλος Κ.-Ζαγούρης
ΚΑΠ (Χαζηπανηγύρης): Σγουρός Αρχος 10 (2), Φωτητζόγλου 18 (2), Αγόρης 10 (2), Σβορώνος, Ζερβός 11 (2), Τύρλας 9, Παπάς 17 (3), Ολύμπιος 2, Παρασκευόπουλος 7 (1), Παπαϊωάννου, Μιχαλοπουλος
ΝΙΚΗ ΑΜ.(Χρυσόγελος): Πρισκομάτης 14 (3), Βαφιάς 7, Γεωργακοπουλος 18 (1), Κυπριτζόγλου 14 (1), Τσεκενης 2, Τσιρος 4, Γιανναλέτσος 13 (1).
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ-ΠΕΡΑ 69-90
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 19-27, 13-18, 25-28
Διαιτητές: Μπακετέα – Ξυρόκωστας
ΕΡΜΙΟΝΗ (Καλαϊτζάκης- Σκορδής ): Ευστρατίου 6(1),Ζώτος 2,Θωμάς 8 (2), Πουλής Α., Μπινιάρης 5, Γκολέμης 5 (1), Πουλής Α. 2,Μπουκουβάλας 3, Ευστρατίου 8, Χονδρόπουλος 18 (3), Δοξάκης 12 (1),Πουλής.
ΠΕΡΑ (Χολέβας): Βαθρακοκοίλης 31 (6), Θεολογίτης 14 (2), Δρόσος 3 (1), Βλάχος 5 (1), Κακαργιάς 9 (1), Αγγελόπουλος 2,Αρκουμάνης 10 (2), Κοκορέλης 5 (1), Τσιμπούκης 9 (3), Δαλαμπέκης 2, Θεοφανίδης, Δημητρίου.
ΠΕΥΚΗ – ΤΗΡΩΝ ΑΓ ΘΕΟΔΩΡΩΝ 93-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-22, 52-38, 73-45, 93-66
Διαιτητές: Καραμπατσάκος-Χαινά
ΠΕΥΚΗ (Κτιστάκης- Στράγκας -Αλεξιάδης): Κυριακόπουλος 2, Μαντζάκος, Αποστολίδης 12(2), Κορκοσούρας 20(6), Φιλιππόπουλος 9(1), Καρούζος 20(6), Δρικόγιας 8(2), Σωτηράκης 5(1), Χριστόδουλος 7, Τσάτας 2, Λέζος 2.
ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (Τσομπάνος-Κίτσος): Μουστάκας 16(3), Τσαούσης, Ζαχαρόπουλος, Κρασαδάκης 4, Βασιλόπουλος 6, Πράτης 13(3), Μπαρδάκος 6, Τσαντές Λιάδής 8, Δανίκας 13, Βαρσάνης, Τσίτουρας.
Η βαθμολογία
ΒΑΘ | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ | ΚΑΤ | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ | 6 | 3 | 3 | 0 | 276 | 216 | 60 |
2 | ΚΑΠ | 6 | 3 | 3 | 0 | 242 | 185 | 57 |
3 | ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ | 6 | 3 | 3 | 0 | 244 | 221 | 23 |
4 | ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ | 5 | 3 | 2 | 1 | 231 | 204 | 27 |
5 | ΠΕΥΚΗ | 5 | 3 | 2 | 1 | 230 | 204 | 26 |
6 | ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤ. | 5 | 3 | 2 | 1 | 246 | 221 | 25 |
7 | ΠΕΡΑ | 4 | 3 | 1 | 2 | 226 | 223 | 3 |
8 | ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ | 4 | 3 | 1 | 2 | 216 | 227 | -11 |
9 | ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ | 4 | 3 | 1 | 2 | 211 | 230 | -19 |
10 | ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚ. | 3 | 3 | 0 | 3 | 203 | 251 | -48 |
11 | ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ | 3 | 3 | 0 | 3 | 209 | 271 | -62 |
12 | ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. | 3 | 3 | 0 | 3 | 196 | 277 | -81 |
Η επόμενη αγωνιστική
Νίκη Αμαρουσίου – Μύκονος
Δικαίου Κω – ΚΑΠ
Χαλάνδρι – Ελευθερία Μοσχ.
Πέρα – Ποσειδώνας Λουτ.
Ερμιονίδα – Πεύκη
Τήρων Αγ. Θ. – ΑΕ Καρλοβάσου