Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου (εξ αναβολής)

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, το Παλαιό Φάληρο πήρε τη νίκη απέναντι στην Αχαγιά με 85-54 στο παιχνίδι που διεξήχθη για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής…

Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρίσκονται κοντά στο σκορ, όμως στην τρίτη περίοδο το Παλαιό Φάληρο με επιμέρους 32-8 μετέτρεψε το 39-32 σε 61-40 “καθαρίζοντας” ουσιαστικά το παιχνίδι.

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΑΧΑΓΙΑ 82 84-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-10, 39-32, 61-40, 84-54
Διαιτητές: Κώτσου-Κατσαπρακάκης
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 5 (1), Μαυροειδής 2, Προγκας 5, Γραμματικός 12 (3), Βαλιώτης 7 (2), Βούζας 2, Καψαρίδης 3, Σαρδάνης 2, Σολωμός 14, Αγγελόπουλος 20 (3), Ανδρεάτος 6 (1), Τσαπρούνης 6.
ΑΧΑΓΙΑ 82 (Μπαζίνας): Τασσόπουλος 6, Μπουρδάνος 17 (1), Σερέτης 10 (1), Καλογιάννης, Γκούτης, Φραντζής 10 (1), Μίχος, Ταρνάρης 4, Χριστοδουλόπουλος, Λυμπέρης 7.