ΕΚΑΣΔΥΜ: Απάντησε με break στο break ο Λασσάνης!

lassani_logoΑπάντηση στο break του Αρίωνα Πτολεμαΐδας είχε ο Λασσάνης, που νίκησε στο κλειστό της Πτολεμαΐδας με 68-64, ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των τελικών της ΕΚΑΣΔΥΜ και πήρε πίσω το πλεονέκτημα που είχε χάσει! Οι δύο ομάδες ανανεώνουν πλέον το ραντεβού τους για το επόμενο Σάββατο στην Κοζάνη και σίγουρα τα συνεχή break, ανεβάζουν στα ύψη το ενδιαφέρον.

Κι όχι μόνο τα break, αλλά κι η εξέλιξη εντός του παρκέ, όπου πλέον δεν υπάρχουν “κρυφά όπλα” από τους δύο προπονητές, κάτι που φάνηκε και στο σημερινό παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι, βέβαια έδειξαν να πατούν πιο καλά, να ξεπερνούν πιο γρήγορα το άγχος και να εκμεταλλεύονται στο έπακρο τις αδυναμίες των γηπεδούχων. Που πάντως αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο, μετατρέποντας το παιχνίδι σε ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν στο τέλος, αφού ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-22, 26-35, 42-48, 64-68