Πήρε τη νίκη ο Λεύκιππος

O Λεύκιππος Ξάνθης πήρε τη νίκη απέναντι στην Μακαμπή στον αγώνα που είχε διακοπεί λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι ξεκίνησε από το δεύτερο ημίχρονο, oι παίκτες του Κοκκινόπουλου διατήρησαν και αύξησαν το προβάδισμα απέναντι στους Θεσσαλονικείς κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο με 45-37 και αυξάνοντας στο +11 με την λήξη του αγώνα.

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΜΑΚΑΜΠΗ 66-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 30-27,45-37, 66-55
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Λαδάς
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ Ξ. (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης 15,  Νταβουλτζόπουλος 16, Δώδος 6(1), Στεργίου, Κάλφας, Κυφωνίδης, Δάτσης, Παλλάκης 6, Στασινόπουλος 8, Χρήστου 15(2), Χατζηαντωνίου, Σταματέλος.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Κοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 6(2), Χατζηκυριακίδης, Κλούτζος, Σκουφέζης 6, Σαμαράς 3(1), Πετράκης 11(1), Μπαδής 1, Σαββίδης 3, Αρούχ 18(2), Μυζίου 3, Αργυρίου 4, Βαρδαβάς.