Η 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου Νότου επιφύλασσε επιστροφή στις νίκες για την Ενωση Ιλίου, η οποία επικράτησε του  Π. Φαλήρου με 97-75. Οι παίκτες του Φώτη Καρακώστα δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου, ώστε να πάρουν αυτή την εντός έδρας νίκη και μαζί τη ψυχολογική τόνωση για τη συνέχεια στο δύσκολο έργο τους.

Απτόητοι στις δυναμικές εμφανίσεις παρουσιάζονται και οι πρωτοπόροι του ομίλου με το Ηράκλειο να επικρατεί εκτός έδρας επί του δυναμικού Αργοναύτη Τριγλίας με 79-75 και τον  ισόβαθμο Φιλαθλητικό να δίνει ρεσιτάλ ικανοτήτων απέναντι στο Ψυχικό (86-61).

Για ακόμα μια φορά ο Σπόρτινγκ δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλο αγώνα, μιας και οι παίκτες του Νίκου Οικονόμου βρέθηκαν σε μεγάλη μέρα, οδηγώντας τον  Ιωνικός Ν. Φ.  στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη  του

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής :

Χθες 15/1
Εργοτέλης-Γέρα 89-80
Χαλκίδα- Ίκαρος Ικαρίας 92-67

Κυριακή 16/01
Λιβαδειά – Έξω Παναγίτσα 87-76
Αργοναύτης Τρ. – Ηράκλειο 75-79
Ένωση Ιλίου – Π. Φάληρο 97-75
Φιλαθλητικός – Ψυχικό 86-61
Ιωνικός ΝΦ – Σπόρτιγκ 96-52

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ  – Π. ΦΑΛΗΡΟ  97-75
Διαιτητές:
Γολέγου – Καρδάρης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 39-30, 67-50, 97-75
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας – Ανδριόπουλος): Σπυλιόπουλος 3 (1), Μπέλλας Γ. 17 (2), Σκαλωμένος 3, Σολωμός 14, Στρατομήτρος 20 (4), Σαρίκας 14 (2), Μπέλλας Οδ. 7, Λοϊζος 3, Καλαμαράς 2, Καραγεώργος 12, Δερμιτζάκης 2
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παππάς): Παπάνογλου, Σέιφερ 7, Παπαδημιτρίου, Αγγελόπουλος 10, Καραμπάτσος 29 (2), Κορρές 7, Αρκουμάνης, Παπουλίδης 16, Μονεμβασιτης 4, Μοδάκης, Σωτηρόπουλος 2.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- ΨΥΧΙΚΟ 86-61
Διαιτητές:
Παυλόπουλος – Χρηστίδης Ηλ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-11, 46-28, 62-48, 86-61
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Λιακόπουλος 3, Αντεντοκούμπο, Κουμπούρας 9, Ηλιόπουλος 7 (1), Γκίκας 12 (1), Μπαζιώτης 10 (2), Γρύλλης, Σαλούστρος 16 (1), Γεωργιάδης 15 (1), Βαρυπάτης 6 (1), Ανδρεόπουλος 7, Ντιφάντης 1
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Σαμόλης 2, Αχής 3 (1), Ρουμελιώτης 3 (1), Ντάσης 8 (2), Ψωμαδέρης 22 (3), Γκαϊτάσοβ 9, Αρσένης 3, Γκίκας, Μιχόπουλος 5, Λογοθέτης, Κορίζης 6.

ΛΙΒΑΔΕΙΑ – ΈΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 87-76
Διαιτητές
: Κουνελές – Παπαγιαννόπουλος Λ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-17, 50-35, 74-47, 87-76
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Κρασόπουλος 2, Αλεξίου 20 (3), Δελέγκος 9 (1), Τερμαντζίδης 9 (3), Μουρατίδης 18 (4), Σκορδάλης 13 (3), Καρτσωνάκης 11 (2), Τσολάκος 5, Ταμπίτσικας, Κοτσικόρος
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Κουτσογιάννης 13 (3), Μπέλλος Μ. 2, Ρουμελιώτης 6 (1), Παπακώστας 28, Περούλης 6 (2), Γυφτονικολός 8, Καλλέργης 2, Χατζηστάμου 11 (3).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡ. – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 75-79
Διαιτητές:
Δημόπουλος – Καρακάσης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-20, 34-44, 55-62, 75-79
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μάντης): Προκόπης 10 (1), Λιούτας, Μπαλαμπάνης 11 (1), Κορκοσούρας 8 (1), Τσίρος, Σπηλιόπουλος 6 (2), Στράγκας 20, Δαγκλής 2, Τσιριγωτάκης 18 (2)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης – Ράλλης): Κωτούλας 4 (1), Στεφανάκης 12 (2), Αρναουτάκης Γ. 8, Δαγαλάκης, Καραλής 5, Αγαπητός 7, Χαρίσης 23 (2), Πετράκης 20 (4).

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. – ΣΠΟΡΤΙΓΚ  96-52
Διαιτητές
: Τσουραπάς – Αναστασίου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-11, 48-28, 73-45, 96-52
ΙΩΝΙΚΟΣ (Οικονόμου): Γραμματικός 4, Βεντούρης, Μαυραγάνης 16 (2), Ταταρούνης 10, Νικολόπουλος 11, Κουρής 9, Απέργης 16, Μακρόπουλος 12, Παπαδόπουλος 14 (2), Τσουμπρής 4, Σέττος, Μιτσόπουλος
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αποσκίτης): Βεκρής 4, Παπαβλασόπουλος 20 (2), Φασουλόπουλος, Κασσάνος 3, Μπίρδας 16 (2), Ζάτας 6 (1), Καδηγιαννόπουλος 3 (1), Κουλαρμάνης.

Επόμενη αγωνιστική (12η, 23/1)
Ηράκλειο – Λιβαδειά
Αργοναύτης Τρ. – Ένωση Ιλίου
Έξω Παναγίτσα – Φιλαθλητικός
Ψυχικό – Ιωνικός Ν.Φ.
Σπόρτιγκ – Γυμναστικός
Ίκαρος Ικαρίας – Εργοτέλης
Γέρα – Π. Φάληρο