Στις δυο αναμετρήσεις που εμπλέκονταν ομάδες Ηρακλείου και Χαλκίδας σημειώσατε δυο, αφού οι εκπρόσωποι του ευβοϊκού επικράτησαν πανηγυρικά, κυριολεκτικά στην κόψη του ξυραφιού. Οι δυο αγώνες έληξαν με ένα καλάθι διάφορα ευνοώντας  ΑΓΕΧ και Έξω Παναγίτσα.

Την έκπληξη έκανε ο Παπάδος Γέρας κερδίζοντας με 64-60 το Σπόρτιγκ. Η ομάδα της Μυτιλήνης έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσολάκη ο οποιος σκόραρε 23 πόντους ,κατάφερε να πάρει τη νίκη και να βρεθεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα της 2η αγωνιστικης:

Φιλαθλητικός – Λιβαδειάς 77-75
Ιωνικός Ν.Φιλ/φειας – Αργοναύτης Τριγλίας 77-68
Χαλκίδας – Ηράκλειο 85-84 παρ
Εργοτέλης – Εξω Παναγίτσα 67-68
Π. Φαλήρου – Ψυχικό 62-70
Παπάδος Γέρας – Σπόρτιγκ 64-60

Χθες (23/10)
Ενωση Ιλίου – Ικαρος Ικαρίας  99-66

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64-60
Διαιτητές: Σημόπουλος- Κατσιρόπουλος
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑ (Κατσίνης): Χολέβας 8 (2), Σαρίμπαλης 9 (1), Τσολάκης 23 (2), Τσιάρχος 10, Γ. Ζέστος 4, Ι. Ζέστος 10 (2) .
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Κλήμης, Βεκρής, Παπαβλασσόπουλος 10 (2), Φασουλόπουλος14 (4), Κασσάνος 8, Μπίρδας 21 (5), Μαγκώνης 2, Διαμαντόπουλος 5 (1), Παπαηλίου, Καδηγιαννόπουλος .

ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 85-84 παρ. (75-75κ.α.)
Διαιτητες
Σκούτας – Καραβίτης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 33-37, 59-52, 75-75, 85-84.
ΓΠΣΧ (Βελισσαράκος): Καπελέρης 3, Μπακάμης 4, Φωτίου 29 (6), Κατσούλας 5, Βελισσαράκος 6, Γεωργίου 15 (2), Σαμουρέλης 21, Πούλος 2.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης – Ράλλης): Χαρίσης 17 (1), Αγαπητός 19 (1), Καραλής 11 (1), Κωτούλας 9 (1), Αρναουτάκης Μ., Πετράκης 12 (2), Αρναουτάκης Γ. 6, Στεφανάκης, Πάλλης 10, Λαγαδάκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΈΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 67-68
Διαιτητές
Ντάβαρης – Μαραμής
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-15, 29-30, 42-41, 67-68
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Σκάνδαλος 2, Μανώλας 4, Γρύλλος 2, Παπαδημητρίου 16 (2), Παναγιωτάκης 2, Παπαδογιαννάκης 4, Πάντσιος 29 (3), Κομτσέλης 2, Τσαμπάς 6.
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Δέδες 5 (1), Κουτσογιάννης 8 (2), Μπέλλος, Γυφτονικολός 8, Παπακώστας 22 (2), Τσίτσης 14 (2), Ρουμελιώτης, Περούλης 7, Καλλέργης 4, Χατζηστάμου.

ΙΩΝΙΚΟΣ  Ν.Φ. – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 77-68
Διαιτητέ ς Θεοδωρόπουλος Ρ. – Παπανικολάου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 42-34, 56-52, 77-68.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Οικονόμου): Απέργης 13, Κουρής 9, Βεντούρης, Μαυραγάνης 18 (2), Τσουμπρής 2, Νικολόπουλος 6 (1), Ταταρούνης 6, Μακρόπουλος 14, Παπαδόπουλος 7, Γραμματικός 2, Κουρής 9.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μάντης): Τσιριγωτάκης 7 (1), Προκόπης 11 (2), Δαγκλής 6, Μπαλαμπάνης 23 (1), Κορκοσούρας 6, Τσίρος, Στράγκας 7, Σπηλιώπουλος 5 (1), Σακαράκης 3.

Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΨΥΧΙΚΟ 62-70
Διαιτητές Αντερριώτης – Τσαρούχα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 33-42, 48-62, 62-70.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παππάς): Παπάνογλου, Σέιφερ 5 (1), Παπαδημητρίου 2, Αγγελόπουλος 19 (1), Καραμπάτσος 12, Λοϊζίδης, Παπουλίδης 14, Μονεμβασίτης 4, Μοδάκης, Κορρές 4.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Σαμόλης, Αχής 3 (1), Ρουμελιώτης, Ντάσης 8, Ψωμαδέρης 15 (3), Γκαϊτάσοβ 9 (1), Γκίκας 5 (1), Νιχόπουλος 16 (4), Κορίζης 12.

ΦIΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΑΕΛ 77-75 παρ. (67-67 κ.α.)
Διαιτητές Σαλαβός – Κρεσταινίτης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 40-27, 59-38, 67-67, 77-75.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Αντετοκούμπο 2, Λιακόπουλος, Κουμπούρας 4, Ηλιόπουλος 13 (3), Γκίκας 10 (3), Μπαζιώτης 6 (1), Γρύλλης 8, Σαλούστρος 14, Γεωργιάδης 7, Βαρυπάτης 1, Ανδρεόπουλος 7, Ντιφαντής 5.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Ταμπίτσικας 4, Αλεξίου 16 (2), Τερμαντζίδης 7 (1), Καρτσωνάκης 2, Μουρατίδης 11 (1), Δελέγκος 6 (1), Κουλουριώτης 10 (1), Σκορδάλης 15 (2), Αβράμος, Κρασόπουλος 4.


Επόμενη αγωνιστική (3η, 31/10):

ΑΕ Λιβαδειάς – Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλ/φειας
ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΓΠΣ Χαλκίδας
Ηράκλειο ΟΑΑ – ΓΣ Εργοτέλης
ΑΕ Εξω Παναγίτσα – ΑΟ Π. Φαλήρου
ΑΕ Ψυχικού – ΑΠΣ Παπάδος Γέρας
ΑΟ Σπόρτιγκ- ΠΑΣ Ίκαρος Ικαρίας
ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΦΙιλαθλητικός ΑΟ