Β’ εθνική: Αποτελέσματα 10η αγωνιστική (εξ’ αναβολής) / 2ος όμιλος

Με ένα μεγάλο “διπλό” έφυγαν από τη Νέα Σμύρνη τα Χανιά, κατακτώντας όπως αποδείχθηκε μία άνετη νίκη απέναντι στον Πανιώνιο με 91-66.

Οι κρητικοί, παίζοντας καλή άμυνα και έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τον Χουζουμή, κατάφεραν να επιβάλουν το ρυθμό τους και να πάρουν ασφαλές προβάδισμα το οποίο έφτασε στο ημίχρονο στο +19 (50-31). Ο Πανιώνιος προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεσή του στο τρίτο δεκάλεπτο όμως η αστοχία του έξω από τα 6.75 το μόνο που του επέστρεψε ήταν να μειώσει μέχρι τους 10 πόντους (49-59) στο 28′. Η απάντηση από τον Χουχουμή ήταν άμεση (49-62) για να πάρει το παιχνίδι από εκεί και μετά διαδικαστικό χαρακτήρα.