Ο Γυμναστικός Σύλλογος Περιστερίου προετοιμάζεται για τον αγώνα κόντρα στον Αρκαδικό. Σε αυτό το πλαίσιο ο ΓΣΠ αντιμετώπισε το απόγευμα της Τετάρτης (18/10) το Μανδραϊκό σε φιλική αναμέτρηση στο κλειστό της «Τζον Κένεντι».
![](http://www.infobasket.gr/wp-content/uploads/2017/09/peristeri_karagiannis.jpg)
Το συγκρότημα του Νίκου Καραγιάννη είχε την ευχέρεια να ξεφύγει από την ρουτίνα των προπονήσεων κόντρα σε μια σκληροτράχηλη ομάδα που είναι κι αυτή αήττητη στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής.
Τα προβλήματα, ωστόσο, δεν έλειπαν για μια ακόμη φορά, καθώς 4 παίκτες δεν τέθηκαν στην διάθεση του τεχνικού τιμ. Ο Ιγκόρ Μιλόσεβιτς, ο οποίος αναρρώνει από την πρόσφατη εγχείρηση, στην οποία υποβλήθηκε, ο Γιώργος Αγγέλου, που εξακολουθεί να ταλαιπωρείται από πελματιαία απονεύρωση, αλλά και οι Γάιος Σκορδίλης (γάμπα) και Αλέξανδρος Σιγκούνας (διάταση στον δικέφαλο).
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 40-35, 60-46, 83-51