Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της Γ΄εθνικής, η Μύκονος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ερμιόνης και να φύγει με τη νίκη με 89-85.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Πέρα – ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-64
Ερμιόνη – ΑΟ Μυκόνου 85-89
Πεύκη – ΚΑΠ 78-69
Ελευθερία Μοσχάτου – ΑΕ Δικαίου 69-83
Νίκη Αμαρουσίου – Τήρων Αγ. Θεοδώρων 72-67
Τα φύλλα αγώνων:
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 85-89
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:31-22, 45-45, 56-69, 85-89.
Διαιτητές : Κουτσοδήμος-Μπακετέα
ΕΡΜΙΟΝΗ (Καλαϊτζάκης) : Ευστρατίου, Αγγελής 12, Χονδρόπουλος 16 (4), Πελεκάνος 24 (3), Τσιαμπάς 21 (2), Αν.Πουλής 5 (1), Μπουκουβάλας 2, Ηλιάδης, Μπινιάρης 3, Ι.Πουλής 2, Σαιντί.
ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: (Δελαπάσχος): Στάνκοβιτς, Αγγελακόπουλος 8, Καραμανλής 9 (3), Μόρτζος 10 (1), Καράμπουλας 21(2), Τσιάρας 11 )1), Πάπας 3 (1), Μακρής 6, Τσάμης 16 (1), Κατσαρέας, Ονάσογλου 4, Wamba, Μπέλης 1.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ 69-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 24-22, 40-47, 54-59, 69-83
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος- Τσάλλας
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σίμος): Παπαγεωργίου 2, Δέλλιος 3, Ζένελι 7 (1), Γιαμπάνης 13 (2), Κωνσταντινάκος 11 (2), Νικολαΐδης, Κιούσης 2, Πετράς 6, Κολοφώτης 1, Κατζογιάννης 20 (3), Γιαννουκάκος 4.
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας- Παπούλης): Βάση 12 (2), Δρόσος Μ. 8 (2), Τρύπας 12 (2), Γεωργαδάκης 2, Τριτσάρης 7 (2), Χρύσης 4, Παρβαντώνης 12 (2), Χατζηγιακουμής 3 (1), Δρόσος Π., Λάμπρου 4, Καραθωμάς 5 (1), Χατζησταμάτης 14 (4).
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ 72-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-12, 39-20, 52-38, 72-67
Διαιτητές: Λιόνας-Λιαρομάτης
ΝΙΚΗ (Μανδραγός): Βαφιάς 11 (2), Χατζηχαραλάμπους 3 (1), Γεωργακόπουλος 12, Κυπριτζόγλου 13(2), Σπανός 12 (2), Τσεκένης 9 (2), Τσιάτσιος, Κουνάς, Φραγκούλης 2, Δέλλιος 10 (1), Τσακίρης.
ΤΗΡΩΝ (Τσομπάνος): Μουστάκας 6 (1), Τσαντύλας, Φουστέλης, Μανιάτης 14 (1), Βασιλόπουλος 5, Δεκαβάλλας 19 (1), Καλεμτζάκης 7 (2), Δανίκας 5, Καληγιαννόπουλος 11, Ζαχαριάδης.
ΑΣ ΠΕΡΑ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 73-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 33-26, 51-49, 73-64
Διαιτητές: Χρόνης-Κηπώσης
ΠΕΡΑ (Χολέβας): Δουβλής 18 (1), Τασσόπουλος, Πρόγκας 10, Βλάχος 13 (3), Κακαργιάς 13 (3), Σπέντζος 6, Κοκορέλης 3, Δημητρίου, Θεοφανίδης 3, Δαλαμπέκης, Κρανιάς 7.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης): Αθανασιάδης, Κονδύλης 12 (1), Ανδρουλάκης 3 (1), Δημητριάδης 21, Αμπελάς, Φρίμας 4, Δεμέναγας 2, Μωραΐτης 6, Παππάς 4, Φωτόπουλος 12 (1).
Η βαθμολογία
ΒΑΘ | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ | ΚΑΤ | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ | 2 | 1 | 1 | 0 | 83 | 69 | 14 |
2 | ΠΕΥΚΗ | 2 | 1 | 1 | 0 | 78 | 69 | 9 |
3 | ΠΕΡΑ | 2 | 1 | 1 | 0 | 73 | 64 | 9 |
4 | ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ | 2 | 1 | 1 | 0 | 72 | 67 | 5 |
5 | ΜΥΚΟΝΟΣ | 2 | 1 | 1 | 0 | 89 | 85 | 4 |
6 | ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ | 1 | 1 | 0 | 1 | 85 | 89 | -4 |
7 | ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. | 1 | 1 | 0 | 1 | 67 | 72 | -5 |
8 | ΚΑΠ | 1 | 1 | 0 | 1 | 69 | 78 | -9 |
9 | ΧΑΛΑΝΔΡΙ | 1 | 1 | 0 | 1 | 64 | 73 | -9 |
10 | ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤ. | 1 | 1 | 0 | 1 | 69 | 83 | -14 |
11 | ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚ. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10):
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Ποσειδών Λουτρακίου
ΑΟ Μυκόνου – Πέρα
ΚΑΠ – Ερμιόνη
ΑΕ Δικαιού – Πεύκη
Τηρων Αγ. Θεοδώρων – Ελευθερία Μοσχάτου