Τα αποτελέσματα
Ποσειδών Ν. Ψυχ. – Ίκαρος Καλλιθέας 59-70
Πικέρμι – Νίκη Αμαρουσίου 74-65
Αιολικός Μυτιλήνης – Φοίνικας Πειραιά 77-57
Ένωση Αττάλου Καλύμνου – Δάφνη 69-73
Ελευθερία Μοσχάτου – ΦΟ Βροντάδου 87-93
Μανδραϊκός – Αργοναύτης Τριγλίας 60-114
Τα φύλλα αγώνα
ΕΝΩΣΗ ΑΤΤΑΛΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ – ΔΑΦΝΗ 69-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 28-35, 49-52, 69-73
Διαιτητές: Τσαούση- Γεωργόπουλος
ΕΝΩΣΗ ΑΤΤΑΛΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Μαύρος): Αλαχούζος, Μπουρδάνος 25(4), Ρογαλίδης 2, Σπέντζος 5, Τσαούσης 5, Σιγκούνας 18(1), Τσιπίδης 2, Ζούλσιτς 5(1), Πλευράκης 7(1).
ΔΑΦΝΗ (Οικονομάκης): Έξαρχος 16(4), Τζιβελέκας 12(1), Λουτριώτης, Κερασοβίτης 6(1), Δερμιτζάκης 13(1), Μουστόπουλος 15, Γιαννίκος 2, Μέλιος 9(2).
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 59-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 27-37, 41-56, 59-70
Διαιτητές: Μπον, Πολάτογλου
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος 3(1), Κουτάντος, Φετοκάκης 2, Κώτσης Β. 3, Χουλιάρας 2, Ρουμπέας 3(1), Κώτσης Ι. 27(2), Παπακωνσταντίνου, Σακελλαρίου 1, Καγιάντζας 11(1), Παναγιώτου 5, Καλημέρης 2. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χαριτάτος): Θωμάς 5(1), Μουστάκας, Λάμπρου 20(2), Βαϊδάκης 10(1), Βλασσόπουλος 10(1), Τσιμπιράκης 4, Μαυροειδής 13(2), Καλαμπὀγιας 5, Βασιλακάκης 3(1).
ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ- ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 74-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-17, 34-36, 56-51, 74-65
Διαιτητές: Καραπαπάς, Γέρος
ΠΙΚΕΡΜΙ (Ψυχογιόπουλος, Κατσαμπέκης): Λιόντας 3(1), Στραφιώτης, Κούσουλας 27(4), Δέλγας 8(1), Παπαζήσης 9(3), Νάσσης 7(1), Ταφίλη 5(1), Μπίγγος 4, Ντάκοβιτς 5(1), Μιλούσης 6.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ζωντός): Γεωργακόπουλος 9(2), Κυπριτζόγλου 10(2), Κοκορέλης 13, Τσιάτσιος, Δέλλιος 7(1), Παπαδημητρίου 6, Κόπτσας 4, Μακρογιαννάκης 3(1), Θεοδοσίου 11(3).
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ- ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 60-114
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Περδετζόγλου, Παπανικολάου
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Σπανός): Παπανικολάου Α. 16(1), Φραγκομανωλάκης 10, Παπανικολάου Αθ. 14, Γοριδάρης, Παπαμανώλης, Εικοσιπεντάκης 10(2), Τσεκούρας 7(1), Τζίτζος 3.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (Γιαννακόπουλος, Μποτής): Σταμάτης 12(2), Λίτσο 6(2), Τσίρος 8, Γεραμάνης 10, Ντούσιας 14, Ζακυνθινός, Κορομηλιάς 15(1), Μητσάκης 11(1), Σβάρνας 3(1), Αραβαντινός 16(3), Τασιόπουλος 6(2), Δολιανίτης 13(1).
ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 77-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-14, 36-33, 58-41, 77-57
ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γκούμας): Κομνηνός 4, Ντουζιδης 7(1), Γκούμας, Τασιολάμπρος, Τσουλφίδης, Δεκαβάλας 8(2), Νικολακόπουλος 18, Βαλιώτης 13(2), Πελιγκος 16, Αφεντουλης, Τσιόγκας 10
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Ζερβουλάκος): Παπαζαχαρίου, Γαβρίλης 16(1), Μπουντούρης 8, Πασπαλάς 2, Σαραντόπουλος 13, Παπαδάκης 3, Γλυκόπουλος 2, Ούντε Μπος 11, Αναστασόπουλος.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 87-93
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-22, 55-44, 69-77, 87-93
Διαιτητές: Τσατταλιού, Βομπίρης
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σίμος, Ζαρκαδούλας ): Ογκμπέντε 2, Κρεμαστούλης 3(1), Γκόντγουιν 17, Γεωργιάδης 4, Δέλλιος 4, Γιαμπάνης 16(1), Ζενέλι 2, Κιούσης 9(2), Κολοφώτης 15(1), Κατσόγιαννης 15(1).
ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ (Αμέντας, Εσκίδης ): Χατζηγεωργίου, Λεγάτος 2, Τσιλούλης 6(2), Μπριασούλης 3(1), Φράγκος, Ουλουσίδης 24(3), Κουτσολιάκος 10, Γουόκερ 13(1), Γεωργούτσος, Σουλίκας 35(7).
Η βαθμολογία
ΒΑΘ. | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ. | ΚΑΤ. | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΔΑΦΝΗ | 29 | 15 | 14 | 1 | 1243 | 1028 | 215 |
2 | ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡ. | 28 | 15 | 13 | 2 | 1169 | 953 | 216 |
3 | ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. | 26 | 15 | 11 | 4 | 1208 | 1098 | 110 |
4 | ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ | 24 | 14 | 10 | 4 | 1004 | 906 | 98 |
5 | ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ | 24 | 15 | 9 | 6 | 1115 | 973 | 142 |
6 | ΠΙΚΕΡΜΙ | 22 | 15 | 7 | 8 | 1141 | 1124 | 17 |
7 | ΠΟΣΕΙΔΩΝ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ | 20 | 15 | 5 | 10 | 1049 | 1069 | -20 |
8 | ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 20 | 14 | 6 | 8 | 1078 | 1152 | -74 |
9 | ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛ. | 20 | 15 | 5 | 10 | 951 | 1091 | -140 |
10 | ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ | 18 | 14 | 4 | 10 | 976 | 1142 | -166 |
11 | ΕΝΩΣΗ ΑΤΤΑΛΟΥ ΚΑΛ. | 17 | 14 | 3 | 11 | 965 | 1061 | -96 |
12 | ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ | 16 | 15 | 1 | 14 | 930 | 1232 | -302 |
1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.
2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.
Η επόμενη αγωνιστική (16η, 5/2)
Νίκη Αμαρουσίου – Ποσειδών Ν. Ψυχ.
Φοίνικας Πειραιά – Πικέρμι
Δάφνη – Αιολικός Μυτιλήνης
ΦΟ Βροντάδου – Ένωση Αττάλου Καλύμνου
Αργοναύτης Τριγλίας – Ελευθερία Μοσχάτου
Ίκαρος Καλλιθέας – Μανδραϊκός