Τα αποτελέσματα
Τρίκαλα – Παραμυθιά 71-54
Αχέρων Καναλακίου – Αμπελώνας 66-79
Νίκαια 2012 – Σοφάδες 0-20
Άμφισσα – Τιτάνες Παλαμά 60-78
Αγριά – Ανόρθωση Βόλου 78-72
ΣΚ Ιωάννινα – Αλμυρός 61-70
Τα φύλλα αγώνα
ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 71-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-12, 48-24, 59-46, 71-54
Διαιτητές: Ξέρας-Πάνος
ΤΡΙΚΑΛΑ (Παπαδημητρίου): Τσιτσάνης 2, Λεπενιτης 12(1),΄Γκαντιάς 11(1), Αργύρης 12(2), Αρκούδας 5, Σούλκο 10(1), Ευαγγελακόπουλος, Τζιαννής 2, Κολότσιος 6(2), Τζοελ Ταμ 4, Αγγελακόπουλος 7, Σιούτας.
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Μπάθας): Χάιδος 8(1), Ματσάγγας 2, Ψιλοδημητρακόπουλος 2, Βάτσιος, Μάλλιος 4, Κρικώνης 12(3), Σωτηρίου 16(1), Κατσίβελος 5(1), Κρίπσι 5(1), Κοστάρας, Τσιρώνης.
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ-ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ 66-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-29, 30-43, 46-60, 66-79
Διαιτητές: Τσουρή-Μπολάνος
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Βαβέτσης): Τάτσης, Φούντας, Ζεκιριέ 2, Αθανασίου, Κασκάνης 8(2), Βασιλειάδης 2, Χρήστου 19, Κολιούσης, Κακιούζης 15(2), Πάνου 20(2).
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 5(1), Καραδήμας 11, Γαζέτας, Κονδυλόπουλος 13(1), Γκιουλέκας 19, Φιλιππόπουλος 15, Παλάσκας, Τεκούσης, , Καραγιάννης 14(4), Γιώτης, Βλησσαρούλης.
ΑΜΦΙΣΣΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 60-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 33-41, 46-61, 60-78
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γιατρόπουλος
ΑΜΦΙΣΣΑ (Γίδας): Τσικνής 2, Φουσέκης 3(1), Οικονόμου 5, Παπάδης 7, Τσάρας, Λιαράκης 3(1), Τσιγγενόπουλος 5(1), Ξαγάρας, Γκιζόγιαννης 17(1), Μαμαρέλης 10(2), Κοκολόγος, Υμέρι 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Βαρδακούλης-Φλώρος): Αντωνίου 4, Τσούμας Σ. 2, Μάνος 3(1), Τσούμας Γ. 24(5), Σφακιανός 9(3), Λάϊος, Φαλιάκης, Χασιώτης, Αρχοντούλης, Σαριμπαλίδης 7(1), Λόλας 24(1), Μπουσκολίτης 5(1).
ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΑΛΜΥΡΟΣ 61-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 31-28, 45-49, 61-70
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης
ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Παπαδόπουλος): Ζώτος 2, Νταβουλτζόπουλος 15, Ξιούρας 17(2), Βάσης 20(3), Πολύζος, Mιλάνοβιτς, Μπαρτζώκας 3, Πετσίτης, Δάσκαλος 4.
ΑΛΜΥΡΟΣ (Νάνης): Μυλωνάς, Μαμούρας 3(1), Μασούρας, Σερμέτης, Παπούλιας 8, Βαλαμούτης 15(4), Τσαβές, Πολίτης 34(8), Τάσσος 10.
ΑΓΡΙΑ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΒΟΛΟΥ 78-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-20, 37-36, 54-56, 78-72
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης-Κανελλίδης
ΑΓΡΙΑ (Στρατίκης-Τύμπας): Αντωνόπουλος 3, Μοιρώτσος, Καραμανλής 6 (1), Ντάκης 10 (1), Χαντζόπουλος 2, Καραμήτσος 21 (2), Φύκας 18 (2), Σαλεπτσής, Αμπάρης 18 (1), Γκουντόπουλος, Καλαμπόκας
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Καραγεώργος 10 (2), Τζούμας, Γκοντόπουλος 6, Ίλτσογλου 26 (4), Ζησόπουλος 3 (1), Μπόγδανος, Τσιακλάγκανος, Σταθούρος 3 (1), Σιμάκης 9, Σκαμάγκας, Φιλίππου, Παρασκευάς 15.
Η βαθμολογία
ΒΑΘ. | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΜΗΔ | ΥΠ. | ΚΑΤ. | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΣΟΦΑΔΕΣ | 28 | 15 | 13 | 2 | 0 | 1217 | 938 | 279 |
2 | ΑΛΜΥΡΟΣ | 28 | 15 | 13 | 2 | 0 | 1209 | 1001 | 208 |
3 | ΤΡΙΚΑΛΑ | 27 | 15 | 12 | 3 | 0 | 1168 | 1006 | 162 |
4 | ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ | 26 | 15 | 11 | 4 | 0 | 1167 | 1058 | 109 |
5 | ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ | 25 | 15 | 10 | 5 | 0 | 1122 | 1018 | 104 |
6 | ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ | 23 | 15 | 8 | 7 | 0 | 945 | 923 | 22 |
7 | ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΒΟΛ. | 21 | 15 | 6 | 9 | 0 | 1116 | 1137 | -21 |
8 | ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ | 21 | 15 | 6 | 9 | 0 | 917 | 1014 | -97 |
9 | ΑΜΦΙΣΣΑ | 20 | 15 | 5 | 10 | 0 | 1022 | 1095 | -73 |
10 | ΑΓΡΙΑ | 19 | 15 | 4 | 11 | 0 | 958 | 1135 | -177 |
11 | ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚ. | 16 | 15 | 1 | 14 | 0 | 832 | 1157 | -325 |
12 | ΝΙΚΑΙΑ 2012 | 12 | 15 | 1 | 10 | 4 | 744 | 935 | -191 |
1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.
2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.
Η επόμενη αγωνιστική (16η, 5/2)
Αμπελώνας – Τρίκαλα
Σοφάδες – Αχέρων Καναλακίου
Τιτάνες Παλαμά – Νίκαια 2012 20-0
Ανόρθωση Βόλου – Άμφισσα
Αλμυρός – Αγριά
Παραμυθιά – ΣΚ Ιωάννινα