To 1ο All Star Game της Πελοποννήσου απέχει μόνο μερικές ώρες από την έναρξή του, αφού αύριο (17/6) στις 18:30, στο κλειστό γυμναστήριο της Τρίπολης, θα ξεκινήσουν οι εκδηλώσεις στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας.
Οι διοργανωτές ανακοίνωσαν το αναλυτικό πρόγραμμα της αυριανής ημέρας, με τις εκδηλώσεις να αρχίζουν στις 18:30 και να ολοκληρώνονται με τον μεγάλο αγώνα μεταξύ των «άσπρων» και των «μπλε» All Stars. Τιμώμενο πρόσωπο της ημέρας θα είναι ο Παναγιώτης Γιαννάκης.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του All Star Game
18:30 Χαιρετισμοί
Δημάρχου Τρίπολης Γιάννη Σμυρνιώτη
Πρύτανη Πανεπιστήμιου Πελοποννήσου Θεόδωρου Παπαθεοδώρου
Εκπροσώπου ΕΟΚ
Εκπροσώπου «Χαμόγελο του Παιδιού»
18:45 Τιμητικές απονομές
19:00 Διαγωνισμός καρφωμάτων
19:25 Παράταξη ομάδων-Παρουσίαση All Star Game
19:30 Τζάμπολ All Star Game
20:15 Διαγωνισμός τριπόντων
20:30 Συνέχεια του All Star Game
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων
White Stars
1. Μύρων Παπαδάκης | 23χρ. | 1.86 | Αρκαδικός |
2. Γιώργος Κοψαύτης | 29χρ. | 1.93 | ΑΕΚ Άργους |
3. Βαγγέλης Σακελαρίου | 22χρ. | 1.95 | ΑΓΟΡ |
4. Άγγελος Τσάμης | 30χρ. | 1.90 | Κολοσσός Ρόδου |
5. Θόδωρος Τσιότρας | 24χρ. | 1.88 | Αρκαδικός |
6. Νίκος Παπανικολόπουλος | 32χρ. | 1.93 | Ηρακλής |
7. Νίκος Πέττας | 30χρ. | 1.90 | Κόροιβος |
8. Σωκράτης Γκιζόγιαννης | 29χρ. | 2.00 | Αρκαδικός |
9. Αλέξης Ράπτης | 30χρ. | 2.00 | ΑΕΚ Άργους |
10. Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης | 29χρ. | 2.03 | ΑΕΚ Άργους |
11. Γιώργος Λαμπράκος | 33χρ. | 2.02 | Αρκαδικός |
12. Βασίλης Γιαννουλάκος | 27χρ. | 2.17 | Αρκαδικός |
13. Γιώργος Γαλιώτος | 25χρ. | 2.13 | Ηλυσιακός |
14. Δημήτρης Κατιάκος | 24χρ. | 2.05 | Αρκαδικός |
Blue Stars
1. Γιώργος Σουρλής | 26χρ. | 1.88 | ΚΑΟΔ |
2. Νίκος Αργυρόπουλος | 33χρ. | 1.85 | Απόλλων Πατρών |
3. Γιάννης Προδρόμου | 24χρ. | 1.96 | Αρκαδικός |
4. Νίκος Χατζής | 35χρ. | 1.96 | Ηλυσιακός |
5. Παύλος Νόντας | 37χρ. | 2.05 | Δρομείς |
6. Πέτρος Νοέας | 24χρ. | 2.04 | Μαρούσι |
7. Γιώργος Πετρόπουλος | 31χρ. | 1.95 | Απόλλων Πατρών |
8. Γιάννης Λιανός | 25χρ. | 2.02 | Απόλλων Πατρών |
9. Νίκος Κόκκαλης | 26χρ. | 1.98 | Αρκαδικός |
10. Σταύρος Δανιήλ | 34χρ. | 2.03 | Απόλλων Πατρών |
11. Τάσος Κασαμπαλής | 27χρ. | 2.07 | ΑΕΚ Άργους |
12. Φώτης Λαμπρόπουλος | 30χρ. | 2.02 | Ηρακλής |
13. Γιώργος Μπάκας | 30χρ. | 2.00 | Λαύριο |
Προπονητές: Νίκος Βετούλας (Απόλλων Πατρών), Γιάννης Σμυρνιώτης (Αρκαδικός) και Κώστας Οικονομάκης (ΑΕΚ Άργους).
Διαιτητές: Λεωνίδας Σπυρίδωνος (Αχαΐας), Κυριάκος Ταβουλαρέας (Κεντρικής και Νότιας Πελοποννήσου), Αντώνης Αναστόπουλος (Κεντρικής και Νότιας Πελοποννήσου).
Κομισάριος: Ανδρέας Κόκκορης
Κριτές: Γιάννης Παπαχαραλάμπους, Μαρία Λιακοπούλου, Μαρία Γαβρήλου.
Γιατρός αγώνα: Κώστας Κωτσιόπουλος
Φυσιοθεραπευτές: Ανδρέας Κόκκινος, Ανδριάννα Αληγέωργα.
Εθελοντική προσφορά: Ελληνική Ομάδα Διάσωσης
Χορευτικό πρόγραμμα: Αθλητικός Γυμναστικός Όμιλος Τρίπολης (ΑΓΟΤ)
Οι συνθέσεις των δύο διαγωνισμών
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ |
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ |
Νίκος Χατζής (Ηλυσιακός) | Αλέξης Ράπτης (ΑΕΚ Άργους) |
Γιώργος Πετρόπουλος (Απόλλων Π.) | Δημήτρης Κατιάκος (Αρκαδικός) |
Σωκράτης Γκιζόγιαννης (Αρκαδικός) | Φώτης Λαμπρόπουλος (Ηρακλής) |
Άγγελος Τσάμης (Κολοσσός Ρόδου) | Μύρων Παπαδάκης (Αρκαδικός) |
Γιώργος Κοψαύτης (ΑΕΚ Άργους) |