Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης 78-70
ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνή 69-52
Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά 67-71
ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ 79-60
ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ 58-53
Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό 60-58
Ρεπό: ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής
Τα φύλλα αγώνα
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 69-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-12, 38-26, 55-42, 69-52
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας-Τσαρδούλιας
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης , Μπρόζος 9(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 2, Παπαδόπουλος, Ανδρέου 2, Χατζηκυριακίδης 19(2), Μπένας 13(2), Καλαϊτζίδης 8(2), Καλογιαννίδης 16, Στράτος, Ευσταθιάδης
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Μαλαμίδης, Κιατίπ, Κάφφκε 8(2), Μπορμπίδης, Ζεκιριέ 8(2), Κάλτσος, Γκιουζελίδης 4, Ναλμπάντης 5(1), Παπανδρεόπουλος 12(2), Μαλανδρής 13(2), Χαλήλ 2, Ρίννης.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 67-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14, 37-28, 51-50, 67-71
Διαιτητές: Ντούρας-Παπαγεωργίου-Ζαχαριάδης
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 20(3), Ντίνος 12(2), Δατσιάδης 11, Γεωργιανός 3, Χριστοδούλου 8, Κεραμάρης 1, Γκούτζιας 6, Ασημάκης 2, Μπίλιος 2, Γούνας, Κουμανιώτης.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Κυρούδης): Μήνου 15(2), Καμπέρης, Μητρόπουλος 5(1), Πλιούκας 8, Χρυσόπουλος 15(2), Μπακάλης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 2, Καμαριώτης 7, Ταουσάνης 10, Λογοθέτης 9.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 78-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-20, 36-32, 57-50, 78-70
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Παπαγερίδης-Χατζημπαλίδης
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Κωστόπουλος): Σεκαδάκης 2, Κοτσάνος 13, Ματαλών 10(1), Γαλανίδης 15(3), Μάρουσιτς 7(1), Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 3, Κιγμέτογλου 13, Κάτζος, Καλαμπάκας 15(1).
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Λεμονίδης): Μαραβέγιας, Παλλάκης 6, Περρής 16(4), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 11(2), Παϊτάρης, Μηντζαρίδης 8(1), Μανάκας 19, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 2, Χρήστου 8(2).
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΧΑΝΘ 79-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 42-31, 61-44, 79-60
Διαιτητές: Πράττος-Βασιλόπουλος-Κολοκυθάς
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Νίκου-Δαδάλας): Βογιατζής 6(2), Ζησόπουλος, Τουλούπης 10(1), Φόρογλου 11(3), Μελαδιανός 4, Βρεττάς 4, Χολέβας 17(1), Γκαβέζος 11(1), Ζαφειρούδης 3(1), Βουρτζούμης 5(1), Κρίτσικας 4, Χαρτόπουλος 4(1).
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Σαρρής, Μαργαριτόπουλος 17(3), Απαζίδης 7, Αλτίνης 5(1), Κυλαντωνίδης Π. 9(1), Ζιάκας 3(1), Συμεωνίδης 2, Δημητρίου 12(2), Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης 3, Τσιριλάκης 2, Ιωάννου.
ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ-ΜΕΝΤ 58-53
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 33-23, 50-35, 58-53
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μελανίδης-Σαρακενίδης
ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (Τσούρμας-Καπλανίδης): Λεπτοκαρίδης 8(1), Κατηρτζίδης 3(1), Πιπιλιάρης 7, Χαλάτσης 8(1), Βαφειάδης 10(2), Κουτουξίδης 14(1), Καρασίμος, Σιόλογκας, Καντάρκος 8, Ντινάκης, Μπόλδογλου.
ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α., Ζεϊμπέκης Σ., Ψευτογκάς 3(1), Μιχαηλίδης 11(1), Κατσαμούρης 4, Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 16(4), Στόλης 11, Πασχαλίδης 5, Κάσουρας 3, Σανγκαρέ, Νασιόπουλος.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 60-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 24-29, 49-44, 60-58
Διαιτητές: Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 6, Αμπαράς 13(3), Ρόπουτης 12(4), Βαρδής, Γκύζης 2, Αζίζης 5(1), Φλιάτης Ι. 4, Φλιάτης Γ. 4, Γεωργάκης 14.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζουλης): Γεωργίου 4, Ματενίδης 5(1), Πετράκης 22(5), Νότης 18, Καραγιώργος 5, Κουτσοκώστας, Παπασάβογλου, Κόνσουλας 4, Βαϊντερλής.
Η βαθμολογία
ΒΑΘ | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ | ΚΑΤ | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 4 | 2 | 2 | 0 | 173 | 127 | 46 |
2 | ΓΕΦΥΡΑ | 4 | 2 | 2 | 0 | 141 | 111 | 30 |
3 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ | 4 | 2 | 2 | 0 | 140 | 121 | 19 |
4 | ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜ. | 3 | 2 | 1 | 1 | 119 | 114 | 5 |
5 | ΜΕΝΤ | 3 | 2 | 1 | 1 | 127 | 124 | 3 |
6 | ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ | 3 | 2 | 1 | 1 | 112 | 114 | -2 |
7 | ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ | 3 | 2 | 1 | 1 | 130 | 139 | -9 |
8 | ΧΑΝΘ | 3 | 2 | 1 | 1 | 122 | 133 | -11 |
9 | ΕΥΚΑΡΠΙΑ | 2 | 1 | 1 | 0 | 79 | 60 | 19 |
10 | ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ | 2 | 2 | 0 | 2 | 121 | 133 | -12 |
11 | ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ | 2 | 2 | 0 | 2 | 109 | 164 | -55 |
12 | ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ | 1 | 1 | 0 | 1 | 70 | 78 | -8 |
13 | ΕΥΡΩΠΗ 87 | 1 | 1 | 0 | 1 | 66 | 74 | -8 |
14 | ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ | 1 | 1 | 0 | 1 | 63 | 80 | -17 |
Λεύκιππος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπία, Ευρώπη 87 & Αρετσού Καλαμαριάς έχουν κάνει το ρεπό τους |
Η επόμενη αγωνιστική (3η, 24/10)
Λεύκιππος Ξάνθης – ΚΣ Γέφυρας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Πανσερραϊκός
Ερμής Λαγκαδά – ΠΣ Ευκαρπίας
ΧΑΝΘ – Ευρώπη 87
ΜΕΝΤ – Μακεδονικός
Μαχητές Πειραματικό – Αρετσού Καλαμαριάς
Ρεπό: Αίας Ευόσμου, Πολύγυρος