Ετρεχε με 110 το Πέραμα!

Το Πέραμα έκανε φετινό ρεκόρ πόντων για αγώνα που διήρκεσε 40 λεπτά και συνέτριψε με 110-82 τον Φίλιππο Βέροιας, στον πρώτο από τους δύο σημερινούς αγώνες της 28ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Ντίνου Καλαμπάκου σημείωσε 41 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο, στο οποίο προηγήθηκε ακόμα και με 40 πόντους διαφορά, πριν αφήσει το πόδι από το γκάζι στην τελευταία περίοδο…

Νεύρα υπήρξαν στο 2ο ημίχρονο μεταξύ του Παπαϊωσήφ και του Βασίλη Μαυρίδη, το παιχνίδι διακόπηκε για 3-4 λεπτά αλλά δεν δόθηκε συνέχεια στο επεισόδιο, ούτε γράφτηκε κάτι στο φύλλο αγώνα. Το μόνο δυσάρεστο γεγονός για τους γηπεδούχους ήταν το διάστρεμμα που υπέστη ο Καρασταμάτης, ο οποίος αποχώρησε από το παρκέ και δεν επέστρεψε.

Στο άλλο ματς του Σαββάτου, ο ΟΦΗ επικράτησε πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ (97-80) του Αιόλου Τρικάλων και προβιβάστηκε μαθηματικά στην Α2. Οι Κρητικοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 59-63 αλλά τελείωσαν το ματς με επιμέρους 38-17 από το 28′ και μετά!