Για λίγα λεπτά ξαποσταίνει και… επανέρχεται ξανά!

Εκτός από τους αντιπάλους, ο Στέλιος Παπαδάκης βρέθηκε αντιμέτωπος και με τον ίδιο του τον εαυτό αυτή την αγωνιστική (19η). Ο Έλληνας φοργουορντ από τη μια έβλεπε την ομάδα του να χάνει στο ημίχρονο με 17 πόντους από τη Red Basket και από την άλλη προσπαθούσε να ξεπεράσει τη δική του αστοχία καθώς τα ποσοστά του στα 20 πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν μόλις 7 πόντους και αυτό με βολές , (0/2 δίποντα, 0/3 τρίποντα).

Στην επανάληψη, η Λα Σπέτσια δέχτηκε ακόμα τρεις πόντους από τους γηπεδούχους, που όπως φάνηκε στη συνέχεια ήταν ο… ήχος που τους αφύπνισε. Ιδιαίτερα τον πρώτο σκόρερ των φιλοξενούμενων που βρήκε ξανά την…αίσθηση με το καλάθι σκοράροντας δεινά από τα 6,75 πετυχαίνοντας 5/5 τρίποντα (συνολικός απολογισμός 27 ποντους).
Αποτέλεσμα, η Σπέτσια επικράτησε με 77-66, να πάρει τη 18η νίκη της πρωτάθλημα και να παραμείνει πρώτη στη βαθμολογία.