Σοβαρά επεισόδια σημειώθηκαν στο κλειστό του Αγίου Θωμά, εκεί όπου ολοκληρώθηκε με μεγάλη καθυστέρηση το ντέρμπι των βορείων προαστίων μεταξύ του Αμαρουσίου και της Νέας Κηφισιάς, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 57-56.

Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση 15 λεπτών λόγω αντεγκλήσεων μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων, ενώ υπήρξαν και επιθέσεις στον πάγκο των φιλοξενούμενων σύμφωνα με το kifissia24.gr. Τα χειρότερα, πάντως, έγιναν στο ημίχρονο.

Αμέσως μετά την ολοκλήρωση του πρώτου 20λεπτου αρκετοί οπαδοί του Αμαρουσίου εφόρμησαν στο παρκέ και προσπάθησαν να επιτεθούν στους αντίστοιχους της Νέας Κηφισιάς, παρά την ύπαρξη ισχυρής αστυνομικής δύναμης στο γήπεδο. Η ρίψη κροτίδων και καπνογόνων δημιούργησε αποπνικτική ατμόσφαιρα στο κλειστό, με αποτέλεσμα το δεύτερο ημίχρονο να αρχίσει με 25λεπτη καθυστέρηση. Το αποτέλεσμα μάλλον μικρή σημασία έχει μπροστά σε όλα αυτά…

Πηγή φωτογραφίας: kifissia24.gr