Στις νίκες επέστρεψε ο Κεραυνός καθώς επικράτησε της Ομόνοιας με 84-70. Οι παίκτες του Μέμου Ιωάννου μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και ήταν από τα στοιχεία που έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους. Το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι καθώς κατάφεραν να πάρουν διαφορά 16 πόντων (27-11). Στην επανάληψη οι παίκτες του Κυριάκου Αδάμου αφυπνίστηκαν και με πρωταγωνιστές τους Μακλέιν και Ντούνοβιτς κατάφεραν να μειώσουν. Ο Κεραυνός προβλημάτισε στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά στο τέταρτο έπαιξε όσο έπρεπε και πήρε τη νίκη με 84-70. Η Ομόνοια μετά τη λήξη της αναμέτρησης εξέφρασε παράπονα για τη διαιτησία.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρα η ΕΘΑ παρότι δυσκολεύτηκε πήρε τη νίκη απέναντι στην ΕΝΑΔ με 82-73. Η έλλειψη του βάθους στον πάγκο που έφερε την κούραση στους παίκτες του Μάριο Αργυρού, όπως και στο παιχνίδι με τον Κεραυνό, τους υποχρέωσε στην ήττα με 82-73 από την ΕΘΑ. Κορυφαίος για τους νικητές ο Ντέγιαν Τσουπ με 17 πόντους.