ΕΣΚΑΘ: Διπλό οι Σοφάδες, δύο στα δύο για τα Φάρσαλα

ballΤην παράταση χρειάστηκαν οι Σοφάδες για να πάρει το «διπλό» απέναντι στη Νίκη Βόλου με 72-68.

Το ματς είχε αρκετές εναλλαγές στο σκορ (25-19, 36-42, 42-42), ενώ στο τέλος Καλλιάρας ήτα αυτός που έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και έτσι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Στο άλλο παιχνίδι, ο ΓΣ Φαρσάλων επικράτησε του ΓΣ Βόλου με 80-73  και συνέχισε αήττητος την πορεία του στη σεζόν. Οι βολιώτες βρισκόταν μέσα στο παιχνίδι καθ’όλη τη διάρκεια του 40λεπτου, πήραν ουκ ολίγες φορές το προβάδισμα αλλά τελικά ηττήθηκα στις λεπτομέρειες.