ΕΣΚΑ-Η: Ισοφάρισε ο Προμηθέας

Τα πάνω-κάτω έχει φέρει ο Προμηθέας στους τελικούς της Α1 ΕΣΚΑ-Η, αφού επικράτησε το βράδυ της Τετάρτης της Νίκης Προαστείου με 75-65 και ισοφάρισε τη σειρά σε 2-2! Η ομάδα που θα πάρει μέρος στη Γ’ Εθνική θα κριθεί πλέον από τον αγώνα του Σαββάτου (1/6, 20:00), ο οποίος θα διεξαχθεί στο “Δ. Τόφαλος”.

Το ματς ήταν συγκλονιστικό και κρίθηκε εν πολλοίς στην αντεπίθεση των γηπεδούχων στο τελευταίο δεκάλεπτο. Αξίζει δε να σημειωθεί ότι η Νίκη «έχασε» απ’ το 14ο λεπτό τον προπονητή της Θανάση Λιόνα, ο οποίος αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές!

Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης: 14-18, 25-34, 44-48, 65-55

Προμηθέας (Μήλας): Ταπεινός 2, Λαζανάς 4, Ζαπανιώτης 5, Τασόπουλος 8, Πετρόπουλος 25(2), Νικολάου 4, Νταβλούρος 4, Ψυχογιός 4(1), Χαμηλός 6(2), Αναγνωστόπουλος 3(1).

Νίκη Πρ. (Λιόνας): Στάμος 6, Μπαχός 5(1), Χατζής 6, Σαμαράς 8, Πίκιος 18(1), Χουλιάρας 6, Λυκούδης 6.