«Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Ουσταμπασίδη»

ikaros neas smyrnis-logoΟ Ικαρος Νέας Σμύρνης παρότι δυσκόλεψε αρκετά τον Κρόνο δεν κατάφερε να πάρει το «διπλό» στον Αγιο Δημήτριο. Ομως, σε αυτό βοήθησε, σύμφωνα με την ανακοίνωση του συλλόγου βοήθησε ο ρέφερι του αγώνα Ουσταμπασίδης, τον οποίο και σύλλογος ευχαριστεί για την “αμερόληπτη” διαιτησία του.

Αναλυτικά:

«Πως γίνεται σε ένα παιχνίδι μία ομάδα να παίζει ζώνη εικοσιπέντε λεπτά και στο τέλος του παιχνιδιού να έχει περισσότερα φάουλ από το γηπεδούχο ο οποίος σε όλες τις διεισδύσεις του Ίκαρου παίζει όλες τις άμυνες στα όρια του φάουλ; Πως γίνεται από το δεύτερο δεκάλεπτο και τα δύο play-maker να έχουν φορτωθεί με τρία φάουλ πάλι με άμυνα ζώνης; Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με σκόρ 44-42 δε δίνεται καταφανές φάουλ υπέρ του Ίκαρου (δύο βολές) και στην εξέλιξη της φάσης δίνεται φάουλ κατά του Ίκαρου δέχεται τεχνική ποινή ο Φαλέκας 4ο σφάλμα (αντιμίλησε στον άρχοντα του παιχνιδιού) και η μπάλα από έξω το 44-42 γίνεται απλά 50-43. Στο δ΄ δεκάλεπτο και ενώ το παιχνίδι ήταν ντέρμπι 2.20 πριν το τέλος 62-60 εύκολα τέλειωσε 74-63 έτσι απλά γιατί δε μπόρεσαν οι παίκτες να βγάλουν αίμα και να πάρουν τα φάουλ.
Ευχαριστούμε πολύ το κο Ουσταμπασίδη για την ” αμερόληπτη ” διαιτησία του.