Ηττα από τη Νίκη για τους Τιτάνες

Άλλη μια ήττα γνώρισαν οι Τιτάνες σε φιλικό παιχνίδι που έδωσαν την Πέμπτη (27/9) από την Νίκη Βόλου με 53-64.

Η ομάδα του Παλαμά παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ  κατάφερε να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με τη διαφορά  στο +7, το ίδιο καλό μπάσκετ συνεχίστηκε  μέχρι το ημίχρονο  με την ομάδα των Τιτάνων να προηγείται 29-27.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βολιώτες ανέβασαν στροφές και έφερε τη διαφορά υπέρ της στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου στο +16,η ομάδα του Παλαμά κατάφερε να πλησιάσει στο τέταρτο δεκάλεπτο αλλά το τέλος του παιχνιδιού βρήκε τους φιλοξενούμενους νικητές με σκορ 53-64.
ΔΕΚΑΕΠΤΑ: 21-14, 29-27, 37-53, 53-64

Επόμενο φιλικό παιχνίδι που θα ναι και το τελευταίο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος την Τρίτη 4/10 στις 18:00 στο κλειστό γυμναστήριο Παλαμά με αντίπαλο την ομάδα της Καλαμπάκας.