Ικανοποίηση για τους αναπληρωματικούς

Χωρίς την παρουσία του Σάββα Ηλιάδη, ο Ερμής Λαγκαδά νίκησε  την ΜΕΝΤ με 69-65 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της δεύτερης. Ο 32χρονος γκαρντ ταλαιπωρείται από διάταση στον προσαγωγό και ακολούθησε σήμερα ατομικό πρόγραμμα προπόνησης.

Την επανεμφάνισή του έκανε ο Νίκος Γκαμούρας έπειτα από το πρόβλημα στην μέση (έπαιξε είκοσι λεπτά), ενώ για δέκα λεπτά αγωνίστηκε και ο Γιώργος Αναγνωστόπουλος. Ο 31χρονος σέντερ πέντε λεπτά πριν την λήξη του ματς με τις Σέρρες  υπέστη διάστρεμμα, το οποίο όμως δεν ήταν βαριάς μορφής ανακουφίζοντας τον προπονητή του Αντώνη Μπαξεβάνη.

Όσον αφορά την χθεσινή φιλική αναμέτρηση, χρόνο συμμετοχής δόθηκε στους αναπληρωματικούς και στους νεαρούς της ομάδας αφήνωντας ικανοποιημένο τον Αντώνη Μπαξεβάνη. Στο μεταξύ, απών από το χθεσινό φιλικό ήταν ο Θανάσης Καμαριώτης, ο οποίος αγωνίστηκε με την Εθνική Εφήβων σε φιλικό αγώναπου έγινε σήμερα με αντίπαλο το Ανατόλια.