Μακράκης: «Χρησιμοποίησε κάθε μέθοδο…»

Οσοι είχαν… αναλάβει το ρόλο να ενημερώνουν για τα τεκτενόμενα στο κλειστό του Ζωγράφου, στην αναμέτρηση του Φιλαθλητικού με τον Εργοτέλη, μάλλον θα έπρεπε να επαναλάβουν δύο φορές το σκορ στο ημίχρονο.

Και αυτό διότι οι φιλοξενούμενοι με περίσσια “αναίδεια” παρουσιαστήκαν στο παρκέ πολύ δυναμικά και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 40-29 στην ανάπαυλα του παιχνιδιού.
Είκοσι λεπτά όμως δεν ήταν αρκετά ώστε να χαρίσουν στους κρητικούς μια απρόσμενη νίκη, καθώς τελικά γύρισαν ηττημένοι στο νησί τους.

Αυτό ήταν το κεντρικό νόημα και των δηλώσεων που έκανε μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής τους Γιώργος Μακράκης, αφήνοντας στο τέλος και μία… μπιχτή για τις μεθόδους που χρησιμοποίησε η αντίπαλη ομάδα:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια όλων των παιδιών. Ανταποκριθήκαμε στις απαιτήσεις του αγώνα για 30 και πλέον λεπτά όμως δεν ήταν δυνατό να αντέξουμε ως το φινάλε. Ο αντίπαλός μας έδειξε ότι ήθελε πολύ τη νίκη και χρησιμοποίησε κάθε μέθοδο για να την κατακτήσει»…

(Πηγή: πατρίς)