Πολύ σκληροί για να πεθάνουν (+vd)

Η αναμονή των Σπερς για τον αντίπαλό τους στον 2ο γύρο των πλέι οφ θα πάρει κι άλλη παράταση! Επειτα από άλλο ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, οι Γκρίζλις νίκησαν μέσα στο Λος Αντζελες τους Κλίπερς με … και έστειλαν τη σειρά στο 7ο ματς, το οποίο θα διεξαχθεί στο Μέμφις την Κυριακή. Αυτό ήταν το μοναδικό ματς της ημέρας στο ΝΒΑ, ήταν όμως άλλο ένα θρίλερ σε μία σειρά γεμάτη από δραματικά φινάλε.

Οι Κλίπερς προηγήθηκαν 76-68 στις αρχές της τέταρτης περιόδου αλλά οι “αρκούδες” έκαναν ένα σερί 11-0 μέσα στο επόμενο 1,5 λεπτό, ανέκτησαν γρήγορα τα ηνία του αγώνα και κράτησαν μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα μια διαφορά 4-7 πόντων, ισοφαρίζοντας έτσι τη σειρά 3-3.

Το αποτέλεσμα της ημέρας

Λ.Α. Κλίπερς-Μέμφις 88-90 (Γκρίφιν 17π., 5ρ., 6ασ. – Γκασόλ 23π., 9ρ., Ράντολφ 18π., 16ρ., 3κ.)… 3-3 νίκες