Τα πεπραγμένα των Ελλήνων του NCAA

Η εμφάνιση του Μάικλ Μπιζούκα στη δύσκολη νίκη του Μισούρι Στέιτ επί του Τούλσα με 69-64 στην παράταση ξεχώρισε από τα πεπραγμένα των Ελλήνων του NCAA τα ξημερώματα της Κυριακής.

Μάικλ Μπιζούκας

Πέτυχε 8 πόντους (με 2/3 βολές, 3/6 δίποντα, 0/2 τρίποντα), μοίρασε 7 ασίστ, μάζεψε 3 ριμπάουντ και έκανε 3 κλεψίματα στα 36 λεπτά που έπαιξε. Μάλιστα, έδωσε και την ασίστ που οδήγησε στο τρίποντο του Αντονι Ντάουνινγκ 4” πριν από τη λήξη του κανονικού αγώνα, ένα καλάθι που έστειλε το ματς στην παράταση…

Αλεξ Βουγιούκας

Εβαλε 6 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ στην ήττα του Τέξας/Σαν Αντόνιο στην παράταση από το Πέπερνταϊν με 70-64. Ο Ελληνας σέντερ είχε ακόμη 0/1 βολή, 3/7 δίποντα, 2 ασίστ, 1 κόψιμο και 2 λάθη σε 26 λεπτά.

Γιάννης Σίνης

Είχε 0/2 τρίποντα, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος στην αγχώδη νίκη του Σαν Ντιέγκο επί του Αλκορν Στέιτ με 66-65.