ΤΕ ΣΑΜΟΥ
Μεικτή Σάμου -79 ΑΔΤΕ 74-67

Τον δικό της τρόπο να πει «ευχαριστώ» στους στρατιώτες που… φυλάττουν «Θερμοπύλες» είχε την ευκαιρία να πει η κοινωνία της Σάμου, μέσω του φιλικού αγώνα που διεξήχθη στο νησί, ανάμεσα στη Μεικτή ομάδα της Σάμου κι εκείνη της 79 ΑΔΤΕ. Οι δύο ομάδες συγκέντρωσαν τα… αστέρια τους και για 40 λεπτά έδωσαν έναν όμορφο αγώνα, με καλές φάσεις και δίχως να νοιάζονται για το νικητή και τον χαμένο. Άλλωστε για όλους νικητής ήταν το μπάσκετ…
Κι αυτό φάνηκε και μέσα στο παρκέ του γυμναστηρίου στο Βαθύ – όπου διεξήχθη το ματς – με τις δύο ομάδες να προσφέρουν εναλλάξ το καλό τους αγωνιστικό πρόσωπο. Το 1ο δεκάλεπτο ανήκε στη Μεικτή ομάδα της Σάμου, η οποία είχε και μία μικρή υπεροχή και στο 2ο και στο 3ο αλλά η 79 ΑΔΤΕ «απάντησε» στο τελευταίο. Τελικό αποτέλεσμα 74 – 67 υπέρ της Μεικτής ομάδας Σάμου και κερδισμένοι πιο πολύ εμείς που παρακολουθήσαμε αυτόν τον αγώνα.
Μεικτή Σάμου – 79 ΑΔΤΕ 74-67
Τα δεκάλεπτα: 25-13, 42-29, 58-41, 74-67.
Διαιτητές: Πλατέλλα Διονυσία – Κατσιαούνης Μιχάλης – Γιώτης Κώστας.
Μεικτή Σάμου (Βογιατζής – Καρράς): Καραβασίλης, Βουγαζιανός 2, Γεωργαλάς 4, Μυτιληνού 33 (5), Ροντογιάννης, Κιάσσος 9 (1), Καποτάς 9 (1), Λεουτσάκος 1, Μανωλαράκης 2, Γαλανός 6 (1), Νικολαϊδης 6, Σκούτας 2.
Μεικτή 79 ΑΔΤΕ (Θεοδώρου – Βακεντής): Λογαράς, Κατέρης Δημήτρης 12, Στρακάτσαλος 13 (1), Σταθακιός 14, Δωροβίτσας, Σανδαλής 2, Κατέρης Γιώργος, Αγοραστός 3, Κάτσουρας 4, Ξυλιάς 18 (2), Μπιρλιράκης 1, Πούδης.

πηγή: samosbasket.gr