Φιλική ήττα από τον Αρη

kavalaΗ Καβάλα συνεχίζει την προετοιμασία της δίνοντας ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι με τον Αρη, από τον οποίο και ηττήθηκε με 71-67.

Οι παίκτες της Καβάλας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι  καθώς προηγήθηκαν του Άρη με 28-14 στο 10′. Στη συνέχεια, οι «κίτρινοι» αντέδρασαν και παρά το -14 του ημιχρόνου (32-46), έτρεξαν στην τρίτη περίοδο επιμέρους σκορ 18-6. Στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Πάσαλιτς, Αντεγκμπόγιε και Βεζένκοφ «μπροστάρηδες», ο Άρης έφτασε στη νίκη με 71-67.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-28, 32-46, 50-52, 71-67
ΑΡΗΣ (Πρίφτης): Πάσαλιτς 8 (2), Γκίκας 9 (3), Ριντ 9 (1), Τόμας, Πουλιανίτης, Χαρίσης 7, Βεζένκοφ 18 (1), Νέιμικ 2, Μούρτος 4, Σίμτσακ 9, Αντεγκμπόγιε 5 (1), Δήμας.
ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κρστέφσκι 4, Τότσιος 6, Καλαμπάκας 12 (1), Κατσαρές 5 (1), Καραποστόλου 8 (2), Αγγελακόπουλος 9 (1), Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης, Βελισσαρίου 2, Καλαϊτζίδης 6 (1), Καράμπουλας 15 (3).