Φιλική νίκη για τον Ηρακλή

iraklisΤα φιλικά προετοιμασίας συνεχίζονται για τον Ηρακλή, με την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή να αντιμετωπίζει σήμερα τους Μαχητές Δόξας Πεύκων επικρατώντας με 74-72 χάρη στο καλάθι του Γιάννη Γκαγκαλούδη στην εκπνοή του αγώνα.

Διαφορετικά πρόσωπα παρουσίασε πάντως ο Ηρακλής, με την εικόνα του πρώτου δεκαλέπτου να είναι κακή για την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή όπου βρισκόταν πίσω στο σκορ με ένδεκα πόντους (11-22). Στη συνέχεια οι «κυανόλευκοι» πάτησαν γκάζι επιθετικά και έβαλαν… φρένο στην επίθεση των φιλοξενούμενων, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες (35-35).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «κυανόλευκοι» πήραν προβάδισμα με 61-52, ωστόσο τα Πεύκα στην τελευταία περίοδο πίεσαν με τον Γκαγκαλούδη να δίνει την λύση στην εκπνοή του αγώνα (74-72).

Πηγή: BlueArena.gr