Με νίκη επί του Αστέρα συνέχισε τα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας ο Φοίνικας Morena. Απόντες από τον αγώνα ο Βασίλης Μίχος από τον Αστέρα και από την αντίπερα όχθη οι Γιώργος Βλαχούλης και Παπαβασιλείου.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία στο σκορ χωρίς καμία να μπορεί να πάρει διαφορά μεγαλύτερη των 4 πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Φοίνικας ήταν αυτός που ξέφυγε στο 15′ με 27-33 κρατώντας το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με 36-39.

Στην επανάληψη, ο Αστέρας ισοφάρισε σε 44-44 στο 23′ αλλά ο Φοίνικας ξέφυγε και πάλι στο 25′ με 44-51 και 51-62 στο 32′. Ο Αστέρας κατάφερε να πλησιάσει στο 38′ σε 62-66 αλλά ο Φοίνικας πιο ουσιαστικός στα τελευταία δύο λεπτά πήρε τη νίκη με 66-75.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 36-39, 51-58, 66-75
ΦΟΙΝΙΚΑΣ: (Γιασάρης) Αθανασόπουλος 10, Μανώλας, Λιάκος 12 (2), Γοργόλης 8 (2), Γκαγκανάσιος 7, Αποστολάκης 6, Σαριμπαλίδης 8 (1), Τσούμας 2, Παπαδόπουλος, Τσιαμπαλής 22 (3).
ΑΣΤΕΡΑΣ (Μπουλιάκης) Γούλας 16 (4), Τσαβές 7, Τριανταφύλλου 6, Κυριακόπουλος 10 (2), Μηλιώνης 20 (2), Λάππας 4, Γαλάνης 3, Μπάρμπας, Πάντος.