Πρωταθλητής εφήβων ο Μαντουλίδης

Ο Μαντουλίδης θριάμβευσε στον τελικό του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, καθώς επιβλήθηκε του Αρη με 63-60 και κατέκτησε τον τίτλο. Ο Αρης πήρε τον έλεγχο του αγώνα στο 2ο δεκάλεπτο, προηγήθηκε 39-29 αλλά «κόλλησε» τελείως στην επίθεση στο 4ο δεκάλεπτο (δεν σημείωσε πόντο από το 32’ έως το 39’!) και ο Μαντουλίδης προηγήθηκε 54-58 στο 35’ με σερί 9-0, κρατώντας τη νίκη από τη γραμμή των ελευθέρων βολών.

Την 3η θέση κατέκτησε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε της ΧΑΝΘ με 72-69 χάρη σε τρίποντο του (διεθνή) Λιάπη. Η ΧΑΝΘ είχε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα (προηγήθηκε και με 10 πόντους διαφορά), στο τέλος όμως ο δικέφαλος του Βορρά πήρε τη νίκη, σε ένα ματς που δεν είχε ποιότητα, ήταν όμως συγκλονιστικό στο φινάλε. Αυτή την ώρα διεξάγεται ο τελικός, μεταξύ του Αρη και του Μαντουλίδη.