Το 3 στα 3 έκαναν η Τερψιθέα Γλυφάδας και η Ενωση Περάμου οι οποίες και επικράτησαν του Ικαρου και του Εσπερου αντίστοιχα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΝΑ.
Αντίθετα, χωρίς νίκη είναι ο Ιωνικός Νικαίας και ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου.
Τα αποτελέσματα, 3η αγωνιστική:
AONA – Θεμιστοκλής 53-50
Ίκαρος/Ακαδημία – Τερψιθέα 50-51
ΟΚΕ – Βουλιαγμένη 73-71
Βάρη – Αστέρας Αγ. Δημ. 65-54
Ευρυάλη – Πανιώνιος νέοι 61-39
Ταταύλα – Ιάσωνας Νικ. 69-47
ΝΕ Μεγαρίδος – Αετός Καλλ. 61-50
Έσπερος – Εν. Ν. Περάμου/Μεγάρων 49-56
ΕΣΠΕΡΟΣ -ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ 49-56 (27-27)
Διαιτητές: Νανούρης – Καρότσης
ΕΣΠΕΡΟΣ (Θεοδοσίου, Κωσταρέλος): Μπακάλης, Βλασσόπουλος 12 (1), Πανόπουλος 6, Μιχαλάς Αλ. 4, Παπαδημητρίου Χ. , Πλακογιαννάκης 9 (1), Πυλαρινός , Μανσαράϊ 10, Γραμματικός , Μαλαματίνας , Χαρούνι 4 , Ηλιόπουλος 4.
ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ (Στρατήγης, Ζιάγκος): Προσελέντης 13 (2), Χρυσούλης 6, Σούρδης , Τουμπανιάρης 4, Δομπρογιάννης , Μαργώνης 3, Κολοβός 10 (2) , Ανθρακόπουλος 7, Καραίσκος 3 (1) , Τσέλιος 8, Γιοβάνης 2 Σκαρβέλας.
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ.- ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. 61-50(25-32)
Διαιτητές: Σιώκας – Λάτσης
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης , Μαργέτης): Υφαντής , Κόντσης , Θεοδωρικάκος 10, Κουλουριώτης 13(3), Γιαννακής 6 (2), Τσολιάκος 9, Παπαδόπουλος 10 (1), Θεοδόσης 13 Νικολάου.
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. (Σκληρός): Πουλοκέφαλος 3 (1), Καραγιαννίδης 6, Νούτσης 8, Μυλωνάς 8 (1),Κελέσης 2, Γκιοβάσο 13 , Μπάρδης 2, Γκιγκνόρι , Τρουπής 8.
ΑΟΝΑ -ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 53-50 (27-17)
Διαιτητές : Ντζαμάρας – Κιουλάφας|
ΑΟΝΑ (Γκαναβίας , Χαρεράς ): Κουνενής 9 (2), Παπαδόπουλος 14, Παπαδημητρίου Κ. 2,, Κιουγιούφας 4 (1), Χατζηρόδος 2, Τσιώκος 13, Παρασκευόπουλος 9.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Μελέτης Γ., Παπαδόπουλος): Βαρδάλος 5, Δοροβίτσας 6, Ρένεσης 6 , Κουτσουβάς 17 (3), Αξιώτης , Αποστόλου 6 (2), Μαστρογιάννης 3, Τσελεπίδης 1, Αλεξιάδης , Πασαδάκης , Τρυφωνόπουλος 6.
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ -ΤΕΡΨΙΘΕΑ 50-51 (23-25)
Διαιτητές : Τζαμάκου – Δελαγραμμάτικας
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος, Φαζός): Μούτσιος 4 (1), Ντεροχονεσιάν 14 (3), Παπαδάκος -, Γκανιάτσας , Λύτρας 6, Πιτροπάκης 4, Αναστασόπουλος 12, Αποστολόπουλος , Μπαλαούρας , Παζαράς -, Αντωνομανωλάκης 10, Σπανογιάννης .
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λαμπρόπουλος, Ζλάτης): Γεωργούτσος 23, Βλουτής 6, Σταυρόπουλος 2, Χατζηδάκης , Χιουτακάκος 10 , Γιαχαλής , Λουλουδάκης 2, Γιαχνάκης , Ψιακής 6, Μπουγάτσος 2.
ΟΚΕ –ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 73-71(44-40)
Διαιτητές : Ζακεστίδης – Καρακωνσταντόπουλος
ΟΚΕ (Λιαδάκης , Καραχάλιος): Παπαχριστοδούλου 2, Στεφάνου 24 (4) , Πατάλας 5 (1), Βογιατζής Λ. 11 (2) , Ρεντούμης 3 (1), Λύγκος 6, Αντωνάρας 11, Ντομαλής 2 , Πέππας 9, Βογιατζής Ε.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Αλεξόπουλος): Μαγγωνάκης 14, Νικολάκης 3 (1), Αναστόπουλος 1 , Βουρβούλιας 8, Μπέττας 6, Φωτόπουλος 14,Γιαννούλης 15, Καλούδης Ν. 6(1), Ναθαναήλ 4, Καλούδης Π.
ΒΑΡΗ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 65-54 (35-25)
Διαιτητές : Κάρδαρης – Μαυρέλης
ΒΑΡΗ (Παγίδας): Γύφτος, Βιδάκης 23 (4), Παπαγεωργίου 12 (1), Καλαϊτζής 3, Τζουμάνης , Παπακωνσταντίνου 14 (1), Παπασταματίου 11(1), Ασπράς 2, Κατσάκος , , Ιερωνυμάκης, Κατσιούλης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Καλογρίδης , Τερκεσίδης): Αναστασάκης 16(4), Κουντούρης 6, Γόντικας 6, Πετρογεωργάκης 5, Στεφανής 8 , Καραϊσκάκης 3, Τζιμουράγκας 2 , Τσάγκας 2, Μανωλαράκης , Κλάδης 6.
ΕΥΡΥΑΛΗ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΕΟΙ 61-39 (27-28)
Διαιτητές: Γαρίνη – Κραψίτης
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Φελεκίδης): Κυριακίδης, Βασιλόπουλος 7 , Καμπούρης 15 (1), Βαφειάδης 7(1), Γκονουλού 7 (2), Βατιμπέλας , Τσιούμας 20 (6), Μαγγιώρος 1, Μήτσου , ,Δημητρακόπουλος , Δαγτζής 2 , Σκουλούδης 2.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΕΟΙ (Δεγαίτας , Κωνσταντώνης): Καπέτσης 5 (1), Πλέστης 2 , Μελισσουργός 4, Παχής 2 , Μούστα 1, Μπελίτσης , Ψωμιάδης 5 (1), Φρατζής 13 (1), Σμυρνής 5 (1), Γεωργιάδης Χ., Κουλουμπής , Γεωργιάδης Γ. 2.
ΤΑΤΑΥΛΑ -ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. 69-47(28-24)
Διαιτητές : Βίλιας – Μαραβέλιας
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Μεϊμάρογλου): Καραπιπέρης 5 (1), Αγγελόπουλος , Πανόπουλος 2 , Μαραγκόπουλος 22, Χατζόγλου , Διαμαντής 13 (1), Φαλιάγκας 2, Κακαβάνος 11, Δελλής 9, Κόντης 4, Παχής , Βασιλόπουλος Γ. 3
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. (Έξαρχος): Μπάγιας , Χάλαρης , Λαυρέντζος , Κτρότσος 2, Κογιώνης 11, Μιχάλης 23 , Σταυριδάκης 6 (1), Μεντής , Διαθεσόπουλος 5.
Η επόμενη αγωνιστική(21/10) :
Τερψιθέα -AONA
Βουλιαγμένη – Ίκαρος/Ακαδημία
Αστέρας Αγ. Δημ. – ΟΚΕ
Πανιώνιος νέοι – Βάρη
Ιάσωνας Νικ. – Ευρυάλη
Αετός Καλλ.- Ταταύλα
ΝΕ Μεγαρίδος – Έσπερος
Θεμιστοκλής – Εν. Ν. Περάμου/Μεγάρων
Βαθμολογία
Ομάδα | Βαθ. | N. | Η. | Πόντοι |
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ | 6 | 3 | 0 | 181-134 |
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡ/ΜΟΥ-ΜΕΓ | 6 | 3 | 0 | 182- 169 |
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ | 5 | 2 | 1 | 176-166 |
ΤΑΤΑΥΛΑ | 4 | 2 | 0 | 145-85 |
ΕΥΡΥΑΛΗ | 4 | 2 | 0 | 128-107 |
ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ | 4 | 2 | 0 | 131-116 |
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ | 4 | 1 | 2 | 167-156 |
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ | 4 | 1 | 2 | 190-199 |
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ | 4 | 1 | 2 | 181-192 |
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ | 4 | 1 | 2 | 190-202 |
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ | 4 | 1 | 2 | 145-157 |
ΒΑΡΗ | 4 | 1 | 2 | 175-188 |
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ | 4 | 1 | 2 | 154-182 |
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ | 3 | 0 | 3 | 176-207 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. | 3 | 0 | 3 | 141-202 |
*Οι ομάδες με μαύρο έχουν παίξει με τους νέους του Πανιώνιου
**Οι νέοι του Πανιώνιου είναι εκτός συναγωνισμού