Μεγάλος νικητής  του πρώτου ομίλου νότου αναδείχτηκε ο Έσπερος, στο  ντέρμπι με την Παναχαϊκή επικρατώντας με 49-41.

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο η ομάδα του Θανάση Λιόνα μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι παίρνοντας σημαντική διαφορά, την οποια  οι φιλοξενούμενοι  κατόρθωσαν να  τη μαζέψουν με ένα σερί οχτώ πόντων .

 Με αποφασιστικές κινήσεις και σωστή τακτική στην επανάληψη  οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν εν τέλει να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα και να βγουν νικητές βάζοντας υποψηφιότητα για την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο άλλο σημαντικό παιχνίδι της αγωνιστικής  η Αγία Παρασκευή δώρισε απλόχερα 104 πόντους  στην ομάδα του Πορφυρά, ο οποίος παρά το πάθος των παικτών του, δεν κατάφερε να σταματήσει την θύελλα της “Σάντα”

 Την ίδια ώρα στο Λεωνίδιο  έγινε η έκπληξη της αγωνιστικής,  με την Ακράτα να επικρατεί της τοπικής ομάδας με 88-81.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής :

Τήρων – Παναιτωλικός 74-70
Καλαμάτα – Χολαργός 49-53
Λεωνίδιο – Ακράτα 81-88
Έσπερος – Παναχαϊκή 49-41
Αγία Παρασκευή – Πορφύρας 104-71
Κρόνος – ΕΑ� 61-54
Μίλων – Κεραυνός 73-65

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ 49-53
Διαιτητές: Κρεσταινίτης – Σταθόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 27-31, 36-43, 49-53.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Φωτεινάκης 7, Περσόπουλος 9 (1), Μπακογιάννης 5, Μαθιόπουλος, Γκίνης 8 (1), Βούλγαρης 13, Φωτάκης, Πολιτόπουλος, Παυλής 7 (1).
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη 6 (2), Τσιώμος, Ατζαμόγλου 1, Στεφανής 4, Σπανός 11 (2), Δανιήλ 9 (1), Τασσόπουλος 21, Κακιούζης, Πουλής.

ΈΣΠΕΡΟΣ  – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 49-41
Διαιτητές: Νανούρης – Σιώκας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-11, 21-22, 36-30, 49-41
ΕΣΠΕΡΟΣ (Λιόνας): Νιφόρας 4, Χαλβατζής 7, Πετρόπουλος, Γιαννικόπουλος 7 (1), Σκόνδρας, Θωνιάτης 11, Ιωάννου 3, Τρυφωνόπουλος, Κάλλης 10, Βασίλιεφ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 7 (1).
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Λυκούδης, Χρυσανθόπουλος 1, Γατσούλης 4 (1), Κορακιανίτης, Καρνάβας, Μοσχοβάκης 7 (1), Γιώργος Δεράος 9 (1), Ρουμελιώτης 7 (1), Σωχωράκης, Αναγνωστόπουλος 8 (1), Λιούρδης 2, Βουρνάς 3.

ΚΡΟΝΟΣ – Ε.Α ΠΑΤΡΩΝ 61-54
Διαιτητές: Μαρνελάκης – Φάκαρος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-20, 29-25, 44-39, 61-54.
ΚΡΟΝΟΣ (Παρασκευόπουλος – Φέρτης): Μπαλτάς 21 (3), Λαζαρίδης 4, Ντέντας 7, Μωυσίδης, Βασσάλος 7, Παπαδάκης 6, Αντωνόπουλος, Σκουλούδης, Σπανός 4, Μουστερής, Καραπλής 8 (2), Μπάλλας 4.
ΕΑΠ (Τσεκλένης): Στάμος 8 (2), Ζούκας 13, Κεφαλάς 23 (3), Τσεκλένης 6 (1), Τοπάλης, Χουλιάρας 4.

ΜΙΛΩΝΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ 73-65
Διαιτητές: Κοντίλης – Λουκαράκης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-22, 33-34, 50-51, 73-65.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Πανούλιας): Ρουσσόπουλος 24 (5), Καραχοντζίτης 12 (1), Μπίκας 3, Μέντζος 2, Βουρλίτης 16 (1), Βλαβιανός 8 (2), Μπένος 6, Σαλτουρίδης, Καμαριώτης 2.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Κυριακίδης 12 (2), Κανταρτζής 20 (4), Κομματάς, Καραγιάννης 3, Στ. Βρύνας 5 (1), Μαυρίδης 10, Βουρλούμης, Μπασδέκης, Μούτσιος, Βρύνας Ηλ. 8 (2), Λυμπέρης 7.

ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΑΚΡΑΤΑ 81-88
Διαιτητές: Παπανικολάου – Κατωτικίδης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-23, 34-49, 56-63, 81-88.
ΛΕΩΝΙΔΙΟ: Κρίτσαλος 3, Κόγκας 5 (1), Κούτρας 10, Μελάς 8 (2), Σακελλάρης 2, Ουγεφούγκα 7 (1), Μπουτσικάκης 3 (1), Χριστόδουλος 19, Σίλαρης 24 (1).
ΑΚΡΑΤΑ: Γιούπης 13 (2), Σταμόπουλος 18 (2), Σταυρουλάκης 21 (3), Τσινούκας 8 (2), Ζίζηλας 2, Μπιτσάκος 10, Οικονομόπουλος 3, Μαλλής 2, Γεωργιάδης 11.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ  104-71
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Αναγνώστου.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-14, 22-16, 25-19, 104-71.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 2, Χατζηκωστής 22 (4), Ρώης 4, Σβερκούνος 7 (1), Κουτσός 10 (2), Σοφρωνάς 6 (1), Ζερβός 11, Μάτος 15 (1), Μούγιος 8, Καραμπάς 13, Γιαννώδης 6.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς): Πασπαλάς, Λαζαρίδης 10, Καρλάφτης 13, Κατσαρός 9,Τζοβάρας 2, Γεωργοπαπαδάκος 3, Αθανασάκης 12, Βαμβακάς 8, Βήχος 14.

ΤΗΡΩΝ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 74-70
Διαιτητές: Αποστολίδης – Μανουσόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-11, 43-32, 63-48, 74-70.
ΤΗΡΩΝ (Τόλιας – Ρουστέμης): Καγιώργης, Κακαβάς 17 (1), Αρβανιτάκης, Λεβεντόπουλος, Σακελαράκης 15, Αντωνίου 5 (1), Δανιήλ 7, Λυτόπουλος 9, Σταυρόπουλος 14 (1), Ξενάκης 7.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης – Στάνκοβιτς): Σβορώνος 7, Καλαπανίδας 14, Μπαρούχας 11 (1), Τζανιδάκης 6 (1), Μιχαηλίδης 15 (1), Ευστρατίου 12, Βλαχούλης 2, Δάρλας 3 (1), Κουκουνιάς.

Επόμενη Αγωνιστική (5/12):
 Παναιτωλικός – Καλαμάτα
Χολαργός – Λεωνίδιο
 Ακράτα – Έσπερος
 Παναχαϊκή – Αγία Παρασκευή
 Πορφύρας – Μίλων
Ε.Α. Πατρών – Τήρων
Κεραυνός – Κρόνος