Ο Απόλλωνας νίκησε εκτός έδρας του Φιλίππου, ξέφυγε με 4 βαθμούς από τον χθεσινό αντίπαλο του και 10 αγωνιστικές πριν από τη λήξη του πρωταθλήματος δείχνει ότι μόνο με αυτοχειρία θα χάσει την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑ. Το αποτέλεσμα αυτό ευνόησε και φυσικά και τον δεύτερο της βαθμολογίας, τον ΓΣ Χαλανδρίου, που επιβλήθηκε εύκολα του ΑΟΚ Χαλάνδρι και απέκτησε κι αυτός διαφορά ασφαλείας από τον Φίλιππο.
Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:
Αμιλλα – ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 73-75
Κερατέα – Καρέας 78-62
Φίλιππος – Απόλλων 62-65
ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΓΣ Χαλανδρίου 66-73
Σπάτα – Περισσός 50-79
Νέα Ιωνία – Κουκουβάουνες 67-55
Θρακομακεδόνες – Ερμής Μελισσίων 67-53
Βριλήσσια – Δάφνη Δαφνίου 59-42
Τα φύλλα αγώνα:
ΦΙΛΙΠΠΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 62-65 (26-30)
Διαιτητές: Μαλανδρής, Θεονάς
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Καράμπελας): Τσιμιτέρης 14 (1), Καραγιαννιώτης 8 (1), Κοντάκης 4, Σικλήρας, Σιφναίος 14 (2), Τσολάκος, Γάριος 2, Ζυγούρης 9 (1), Μανωλίτσης 9, Σπανός 2, Αναστασόπουλος, Τσολάκος.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Δεσποτάκης): Μισσιακός 19 (5), Τάγκας 4, Τσατσάνης 4, Χασαπόπουλος, Παγόπουλος 1, Σταθόπουλος, Ψάρρης 12 (1), Κονδύλης 18, Γκότσης, Μανιάς, Κονταξής 7.
ΚΕΡΑΤΕΑ -ΚΑΡΕΑΣ 78-62 (43-32)
Διαιτητές: Ζερβούδης, Κονταράτος
ΚΕΡΑΤΕΑ (Κοντός): Γκούμας 8, Σκλέπας, Νικολόπουλος, Κατσαπρακάκης, Γιαλλέλης 17 (2), Κατσίκης 1, Πλαγιαννάκος 8, Μαρκομιχάλης 26 (2), Κοροβέσης, Γρηγοράσκος 1, Αμπλιανίτης 2, Πολίτης 15 (3).
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας): Παπαδόπουλος 13, Τσιάκας 11, Χατζημωράκης 5 (1), Ορφανός 3, Κουμαράμ 9 (1), Μάλλιος 6, Γκόφας 6, Μαλούκος 9, Ντουμάνης, Μπέλος.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ –ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 59-42 (25-20)
Διαιτητές: Κανακάρης – Αναγνώστου
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σπηλιωτόπουλος) Κίτσιος , Ζαρμπούτης , Τριανταφύλλης 18 , Νταούντ 16 (2) , Ασπρούλιας 7 , Χρυσάγης Γ. 10 , Κολιόπουλος 2 , Γεωργούσης 2 , Κουτσοπέτρος , Τσαρδούλιας , Σακελλαρίδης 4.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Βούρλιας) Ρήγγας 3 , Μαούνης 3 , Βοιδήλος 9 , Βελισσαράκος 6 (1) , Φράγκος , Πολίτης 8 (1) , Γράψας 2 , Νικολετάκης 9 , Μαλιαρίτσης 2
ΑΜΙΛΛΑ – ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ 73-75 (40-21)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Μουρμούρης
ΑΜΙΛΛΑ(Γιαννικάκης): Καβούρης 33 (6), Τσαβαλάς 4, Μαυράκης 12, Ιγκλέζος 8, Καμπίτης 8, Κωστελίδης 8.
ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ (Σεντούκας): Ομπινταϊα 5 (1), Παπαδρόσου 5, Χριστόπουλος 8, Τριγάζης 37 (5), Λούλας 2, Σιαμήτρος 4, Ντυφαντής 14.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 66-73 (28-46)
Διαιτητές: Αποστολίδης, Κουτσουμπός
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννακάκης): Σταύρου 5 (1), Βασιλάκος 9 (1), Μπατάκης, Γαλάνης, Δημητριάδης 13, Μορφονιός 3, Κοτούλας 15 (2), Μήνας 1, Καρακίτσος 9, Γιαννάκης 11.
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ(Καρούτζος): Μωραϊτης 14 (1), Ξαρχάς 4, Γκόλιας, Γραμματόπουλος 17 (3), Σταθιάς, Θέος 6, Δημητριάδης 11, Κουτρούλης 21 (1), Τριανταφύλλου.
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ – ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 67-53 (32-21)
Διαιτητές: Καπνιά, Λαζαρίδης
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Δαμιανίδης): Φώσκολος 3 (1), Πετρόπουλος, Σαραντόπουλος 6, Μαχαίρας, Χόντος 4, Αγγελόπουλος 18 (3), Μπάλτας 13, Ρεντίφης 4, Καρτάνος 20 (2).
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μαυρίδης): Κασκούρας 10, Καραπάνος 11, Παπαμιχαήλ 11, Κολοκυθάς, Τσιάτσιος, Γεωργούσης 10, Σαμαράς 11, Κουλοσούσας.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)
Ομάδα | Βαθ | Ν | Η | Επιθ | Αμυ |
ΑΠΟΛΛΩΝ | 35 | 16 | 3 | 1274 | 1109 |
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ | 34 | 15 | 4 | 1235 | 1046 |
ΦΙΛΙΠΠΟΣ | 31 | 12 | 7 | 1212 | 1151 |
ΚΑΡΕΑΣ | 31 | 12 | 7 | 1253 | 1222 |
Ν. ΙΩΝΙΑ | 30 | 11 | 8 | 1130 | 1120 |
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ | 29 | 10 | 9 | 1116 | 1143 |
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ | 29 | 10 | 9 | 1093 | 1093 |
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ | 28 | 9 | 10 | 1143 | 1146 |
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ | 28 | 9 | 10 | 1208 | 1169 |
ΑΜΙΛΛΑ | 28 | 9 | 10 | 1273 | 1299 |
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ | 27 | 8 | 11 | 1119 | 1160 |
ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ | 27 | 8 | 11 | 1223 | 1220 |
ΠΕΡΙΣΣΟΣ | 27 | 8 | 11 | 1104 | 1120 |
ΚΕΡΑΤΕΑ | 26 | 7 | 12 | 1209 | 1218 |
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ | 26 | 7 | 12 | 1272 | 1292 |
ΣΠΑΤΑ | 20 | 1 | 18 | 944 | 1300 |
* Με πράσινο χρώμα οι ομάδες που προβιβάζονται
* Με κόκκινο χρώμα οι ομάδες που υποβιβάζονται
ΣΥΜ.: Το επόμενο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑ θα διεξαχθεί με 14 ομάδες σε κάθε όμιλο
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20ή, 3/3)
Απόλλων – Βριλήσσια
Ερμής Μελισσίων – Σπάτα
ΓΣ Χαλανδρίου – Νέα Ιωνία
Κουκουβάουνες – Αμιλλα
Δάφνη Δαφνίου –Κερατέα
Περισσός – Φίλιππος
Καρέας – ΑΟΚ Χαλάνδρι
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης – Θρακομακεδόνες