Τα αποτελέσματα
Αμπελώνας – Αγριά 66-68
Αναγέννηση Λαμ. – Σοφάδες 74-79
Τρίκαλα – Σπάρτακος 67-63
Αλμυρός – ΓΕΑ 92-78
Καναλάκι – Νίκαια 56-60
Τα φύλλα αγώνα
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΓΕΑ 92-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-16, 52-30, 72-55, 92-78
Διαιτητές: Σταμπουλής-Γιατρόπουλος
ΑΛΜΥΡΟΣ (Νάνης): Κοντοστάθης 15 (1), Μυλωνάς 2, Μαμούρας 11 (1), Παπούλιας 10, Καρπέτης, Πολίτης 29 (3), Μασούρας, Χασιώτης, Γώγουλας 4, Τσαβές 4, Τάσσος 7 (1), Βαλαμούτης 10 (2).
ΓΕΑ (Σταυροθανάσης): Πολύζος, Σταμουλάκης 8, Τασόπουλος 31 (4), Γαλαγάλας 4, Σταμούλης 18 (3), Παρθένης 2, Μακρής 2, Δάρλας 9 (1), Γιαννόπουλος, Παπαθανασόπουλος 4.
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – ΝΙΚΑΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 56-60
ΔΕΚΑΛΕΠΑ: 19-7, 29-21, 42-43, 56-60
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Λογοθέτης
ΑΧΕΡΩΝ (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 4 (1), Μπάρης, Τατσής, Κασκάνης 15(3), Πάντας, Σταύρου, Κακιούζης 14 (2), Χρήστου 8, Βασιλείου, Δάσκαλος 7, Πάνου 8 (2).
ΝΙΚΑΙΑ (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 3 (1), Νταφός, Κουραμάς, Τουρναβίτης 3 (1), Πασχάλης 16 (2), Μπλιάντζας 10 (1), Φιλιππόπουλος 28.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ – ΑΓΡΙΑ 66-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-18, 34-39, 50-52, 66-68
Διαιτητές: Καντερές-Αθανασιάδης Βλ.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Γιαννόπουλος): Γιώτης 2, Μπιζιάκης, Καραγιάννης 7(1), Κοτσώνας 8, Τσιούλκας 27(1), Βλησσαρούλης, Γκιουλέκας 20(3), Αποστολάκης, Παλάσκας, Καράτζιος 2.
ΑΓΡΙΑ (Γκουγκουτούδης-Στρατίτης): Χαρχαρής 7, Ρόσσιος, Αμπάρης 4, Κοψιαλής, Σακκάς 7(1), Καραμανλής 8, Διγενής 19(5), Κοϊτσάνος 8, Ζαμπέτης 10(2), Σταυροθεόδωρος 5.
Η βαθμολογία
ΒΑΘ | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ | ΚΑΤ | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ | 27 | 14 | 13 | 1 | 1191 | 870 | 321 |
2 | ΤΡΙΚΑΛΑ | 25 | 14 | 11 | 3 | 1008 | 895 | 113 |
3 | ΑΛΜΥΡΟΣ ΒΟΛΟΥ | 25 | 14 | 11 | 3 | 1040 | 933 | 107 |
4 | ΣΟΦΑΔΕΣ | 25 | 14 | 11 | 3 | 1037 | 965 | 72 |
5 | ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ | 21 | 14 | 7 | 7 | 957 | 988 | -31 |
6 | ΑΓΡΙΑ | 18 | 13 | 5 | 8 | 852 | 893 | -41 |
7 | ΚΑΝΑΛΑΚΙ | 17 | 13 | 4 | 9 | 854 | 942 | -88 |
8 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ | 17 | 14 | 3 | 11 | 907 | 1052 | -145 |
9 | ΝΙΚΑΙΑ 2012 | 16 | 14 | 2 | 12 | 914 | 1047 | -133 |
10 | ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ | 16 | 14 | 2 | 12 | 891 | 1066 | -175 |
Η επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)
Αγριά – Αναγέννηση Λαμ.
Σοφάδες – Τρίκαλα
ΓΕΑ – Σπάρτακος
Νίκαια – Αμπελώνας
Αλμυρός – Καναλάκι