Ζορίστηκε ο ΟΦΗ κόντρα στον Εργοτέλη!

Ένα καλό τρίτο δεκάλεπτο για τον ΟΦΗ ήταν αρκετό ώστε να τον οδηγήσει στη νίκη με 63-60 και να τον γλιτώσει από μία… φιλική ήττα απ’ τον Εργοτέλη! Η ομάδα του Φώτη Τακιανού τα βρήκε «μπαστούνια» με αντίπαλο τον Εργοτέλη, που δεν έδειξε να… χαμπαριάζει απ’ την διαφορά των δύο κατηγοριών, που χωρίζει τους συλλόγους και μπήκε στο Λίντο με «άγριες» διαθέσεις.

Οι «κίτρινοι» ζόρισαν για τα καλά τους αντιπάλους τους και με πιεστική άμυνα και σωστές επιλογές έφτασαν κοντά στη νίκη. Αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο έχασαν τον… προσανατολισμό τους, επιτρέποντας στον ΟΦΗ να φέρει το ματς στα μέτρα του και να κρατήσει τη νίκη, δίχως πάντως αυτό να σημαίνει ότι ο Τακιανός δεν αποχώρησε απ’ το γήπεδο προβληματισμένος με την εικόνα που είχε η ομάδα του.

Δεκάλεπτα: 19-22, 32-38, 40-52, 60-63