Βλάχος: «Να ξεκινήσουμε νικηφόρα το δεύτερο γύρο»

Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων θέλει να επιστρέψει στις νίκες το Σάββατο (25/1, 17:00), που θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Δάφνη Δαφνίου  στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α2.

Του Πάνου Σταμούλη

Ο Λάμπρος Βλάχος, αναφέρθηκε στην ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από το Ψυχικό (67-61) αλλά και στον αγώνα στο “Χρήστος Αγγουράκης” δηλώνοντας πως:

“Προερχόμαστε από μια ήττα με το Ψυχικό, το οποίο βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση στις τελευταίες αγωνιστικές, σε αντίθεση με εμάς που ήμασταν σε μια κακή επιθετική ημέρα. Θέλουμε να αφήσουμε πίσω αυτό το ματς και να ξεκινήσουμε νικηφόρα το β’ γύρο του πρωταθλήματος, κόντρα στη Δάφνη Δαφνίου, η οποία είναι μια ομάδα που απαρτίζεται από νεανικό σύνολο, πράγμα που σημαίνει ότι βγάζουν πολλή ενέργεια στο παρκέ.

Εμείς από την πλευρά μας έχουμε δουλέψει πάνω σε αυτά που χρειάζεται και πιστεύω πως θα κάνουμε το παιχνίδι μας. Πρέπει να δώσουμε προσοχή στις λεπτομέρειες και ειδικά στα ριμπάουντ, να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά για να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε”.