Δέραος: «Ακολουθούν τρεις τελικοί»

deraosΤην ήττα από τον ΚΑΟΚ γνώρισε η Αχαγιά και ο Σπύρος Δέραος μίλησε στην επίσημη σελίδα του συλλόγου και αναφέρθηκε στο κακό ξεκίνημα της ομάδας του αλλά και τη συνέχεια.

« Πληρώσαμε το κακό, πρώτο δεκάλεπτο (23-9). Είχαμε άσχημα ποσοστά στα σουτ, αν και με καλές προϋποθέσεις.  Στο τελευταίο πεντάλεπτο είχαμε επτά συνεχόμενες άμυνες χωρίς η αντίπαλη ομάδα να βάλει καλάθι και ενώ η διαφορά είχε πέσει κάτω από τους 10 πόντους. Δεν είχαμε ωστόσο τη σωστή συγκέντρωση στις επιθέσεις μας για να καλύψουμε τη διαφορά, χάνοντας εύκολα καλάθια, σχεδόν μόνοι μας, κάνοντας δύο σημαντικά λάθη τα τελευταία δύο λεπτά. Έτσι, το 67-60 έγινε 74-62.

Προχωράμε στους τρεις επόμενους αγώνες που είναι σαν τελικούς για εμάς, όσον αφορά στην παραμονή μας. Μπαίνει το πρέπει πια ».