“Σήκωσε λοστό απέναντι στη γυναίκα μου”…

Ο επεισοδιακός αγώνας ανάμεσα στην Καλαμπάκα και τον Εύαθλο Πολυκάστρου “στιγμάτισε” την 17η αγωνιστική της Γ’ εθνικής, με τον προπονητή των φιλοξενούμενων να “ξεσπαθώνει” λίγες ώρες μετά το τέλος της αναμέτρησης. Ο Γιώργος Παπαδόπουλος με ανάρτησή του στο προφίλ του στο facebook εξηγεί το λόγο της αντίδρασής του.

“… ο κύριος που για 44:35 αγωνιστικά λεπτά κυκλοφορούσε μέσα στο γήπεδο με ένα λοστό και χτυπούσε ότι σίδερο υπήρχε στο γήπεδο και κανενας σας δεν είπε τίποτα και είχε ως αποτέλεσμα να το σηκώσει απέναντι στη γυναίκα μου και να ζητήσω δεύτερη τεχνική ποινή για να τρέξω και να αποτρέψω τα χειρότερα”, αναφέρει ο Έλληνας προπονητής, επισημαίνοντας ότι το ίδιο θα έκανε και πάλι, προκειμένου να προστατεύσει τη σύζυγό του. Άλλωστε είναι λογικό, ότι πάνω από κάθε παιχνίδι, από κάθε νίκη, μπαίνει η οικογένεια και οι άνθρωποι που αγαπάμε…

Αναλυτικά όσα αναφέρει στο κείμενό του ο προπονητής του Εύαθλου: “Δεν έχω μιλήσει ποτε εδώ και τέσσερα χρονια για τίποτα αρνητικό που έχω ζήσει σαν προπονητής στα εκτος έδρας ματς που δίνει η ομάδα μας.Θα ήθελα να δώσω συγχαρητηρια στο Α.Ο.καλαμπακας και στο προπονητής της για την σημερινή νικη!!θελω να ζητήσω συγνώμη από τους παίκτες μου τους αντιπάλους ,τους φιλάθλους ,τους διαιτητές ( που δεν θέλω να τους κρίνω για την σημερινή τους εικόνα γιατί δεν είμαι αρμόδιος) για την σημερινή μου συμπεριφορά!!!Αλλα κύριοι,διοίκηση της αντίπαλης ομάδας ,υγιείς φίλαθλοι που βρισκόντουσαν στο γήπεδο,κύριε κομησαριε του αγώνα κύριοι διαιτητές ο κύριος που για 44:35 αγωνιστικά λεπτά κυκλοφορούσε μέσα στο γήπεδο με ένα λοστό και χτυπούσε ότι σίδερο υπήρχε στο γήπεδο και κανενας σας δεν είπε τίποτα και είχε ως αποτέλεσμα να το σηκώσει απέναντι στη γυναίκα μου και να ζητήσω δεύτερη τεχνική ποινή για να τρέξω και να αποτρέψω τα χειρότερα , η απάντηση μου είναι ότι ναι θα το ξανάκανα. Συγνωμη και πάλι αλλά το μπασκετ δεν είναι αυτό που αγαπήσαμε,αγαπάμε και συνεχίζουμε να αγαπάμε!!!”.