Φίλιππος Βέροιας – Ερμής Λαγκαδά 81-71: Έβγαλε αντίδραση

Μετά τη βαριά εντός έδρας ήττα της προηγούμενης εβδομάδας ο Φίλιππος έβγαλε αντίδραση και νίκησε τον Ερμή Λαγκαδά 81-71, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της National League 1.

Η ομάδα της Βέροιας είχε διαρκώς το προβάδισμα, δίχως όμως να μπορέσει για πάνω από 30 λεπτά, να αποκτήσει μία διαφορά ασφαλείας από τον Ερμή. Αυτό εν τέλει συνέβη στην 4η περίοδο, όταν ο Φίλιππος ξέφυγε με 14 πόντους διαφορά, φτάνοντας έτσι στην 4η νίκη του σε 5 αγώνες.

Φίλιππος Βέροιας – Ερμής Λαγκαδά 81-71
Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Νέδογλου, Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 23-17, 38-35, 61-55, 81-71
Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 17, Αποστολίδης 15 (4), Ξενιτίδης 11 (1), Κάτζος 11, Μπένας 4, Μελαδιανός 11, Δημαλής, Κοτσάνος 12.
Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης): Παπαδόπουλος Π. 5 (1), Γκέλιος 24 (4), Λαζάρου 8, Παπαδόπουλος Σ. 8, Μάρουσιτς 2, Σουτζόπουλος 14 (1), Χρυσανθάκης, Φυλάκης, Παπαμαργαρίτης 4, Σμυρλής, Ταζόπουλος 6, Μποτζώρης.