Τα αποτελέσματα
Ιωνικός Ιωνίας – Αρίων Ξάνθης 74-61
Γαλάτιστα – ΚΑΟΔ 69-80
Ασπίδα Ξ. – ΒΑΟ 67-50
Ζέφυρος – Απόλλων Καλ. 67-87
Ελπίδα Αμπ. – Σταυρούπολη 79-93
Τα φύλλα αγώνα
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ 79-93
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-28, 33-54, 52-81, 79-93
Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Μιχέλη
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Στεάι):Τερζίδης, Ριζόπουλος 4(1), Καραγιώργος 9(1), Μάνδρας, Τσιβεριώτης 4, Δημητρόπουλος 7(1), Μαλακόπουλος 9(3), Ντίτσιος, Στεαι, Παπασχάλης 5(1), Μουρατίδης 12(2), Τραπεζανόγλου 29.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Αμοιρίδης, Κολογοσίδης): Μάρκου 2, Καπάτσης, Καζάνης, Τετράδης 11(3), Φωτιάδης 4, Χατζημιχαηλίδης 10(1), Δημαλής 2, Κακαρούδης 20, Κουντουρατζόγλου 6, Δασκαλόπουλος 29, Τσιμπής 6, Καδής 3(1).
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 74-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12, 37-20, 56-43, 74-61
Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Τοπαλίδης
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Σαρακατσάνος, Αγγελόπουλος 17(1), Παναγιώτου 2, Ματενίδης 2, Κοτσακιουλάφης, Σκουλαριώτης 8(2), Βαϊράμης 2, Λάγυρος 4, Περιστεράκης 20(1), Ζωγράφος 16, Παπάς, Αντωνιάδης 3(1).
ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ (Θερμός): Κουρτίδης 11(2), Μελαδιανός 2, Γρούδος 20(2), Χριστοφορίδης 11(3), Σαβουλίδης 1, Καρανικολίδης, Τσίτσος 6(2), Μπουτσακτσή 10, Ράπτης.
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ – ΚΑΟΔ 69-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 36-39, 52-66, 69-80
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Β.
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (Παπαδόπουλος): Καφαντάρης 3(1), Ανετούδης, Καλπαξίδης 16, Πομάκης, Κουλαξής 9(3), Καζλάρης 3(1), Κωνσταντάς 4, Σπουργίτης 4, Μυλωνάς 3(1), Ντέμπος, Αμπατζίδης 14(1), Νουκάρης 13(2).
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης):Αμπελακιώτης, Γαϊτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 15(2), Γαϊτανίδης 6(2), Γρηγοριάδης 21(5), Κουμλέλης 21, Μπόζης 11, Χαρισμίδης 3, Μούκας 3(1).
ΖΕΦΥΡΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 67-87
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-27, 30-44, 47-59, 67-87
Διαιτητές: Κανελλίδης, Αναστασιάδης Γ.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Δεμερτζής): Τσούκλης, Γεωργιάδης, Ζόγκου 4, Σιόβας 5, Τσέμος, Κώνστας 11(2), Φαρμάκης, Στρατίδης 8, Γκοτζαμανίδης 19, Τσίγκας 20, Οικονομίδης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 8(1), Σμυρλής 6, Μπαγκντασαριάν 4, Πολυμένης 9(2), Λαγός 14(2), Σπανούδης, Νησιώτης 8, Ζάχαρης 11, Μπακογλίδης 5(1), Φωτιάδης 3(1), Μακούλης 19(2), Γκαντίδης Μ..
Η βαθμολογία
ΒΑΘ | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ | ΚΑΤ | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ | 22 | 12 | 10 | 2 | 939 | 707 | 232 |
2 | ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ | 22 | 12 | 10 | 2 | 826 | 722 | 104 |
3 | ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ | 21 | 12 | 9 | 3 | 887 | 713 | 174 |
4 | ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ | 18 | 11 | 7 | 4 | 692 | 595 | 97 |
5 | ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ | 17 | 11 | 6 | 5 | 755 | 765 | -10 |
6 | ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ | 17 | 12 | 5 | 7 | 792 | 803 | -11 |
7 | ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ | 16 | 10 | 6 | 4 | 655 | 636 | 19 |
8 | ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ | 16 | 12 | 4 | 8 | 860 | 955 | -95 |
9 | ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ | 13 | 12 | 1 | 11 | 677 | 843 | -166 |
10 | ΖΕΦΥΡΟΣ | 12 | 12 | 0 | 12 | 620 | 964 | -344 |
Η επόμενη αγωνιστική (13η, 27/2)
Αρίων Ξάνθης – Γαλάτιστα
ΚΑΟΔ – Ασπίδα Ξάνθης
ΒΑΟ – Ζέφυρος
Σταυρούπολη – Απόλλων Καλ.
Ελπίδα Αμπ. – Ιωνικός Ιωνίας